Dzisiaj (11 maja 2023 r.) została podpisana umowa,w której firma Shell przekazuje 1000 laptopów dla krakowskich organizacji pozarządowych, które zajmują się pomocą ofiarom działań wojennych w Ukrainie po wybuchu wojny na pełną skalę.

Jak mówiła podczas spotkania nasza dyrektorka Maria Wojtacha zwracając się z podziękowaniem w imieniu całego III sektora:

„Jest to pomoc, której szalenie potrzebujemy. Od ponad roku organizacji pozarządowe, grupy nieformalne, organizacje charytatywne pomagają osobom uchodźczym tutaj w Krakowie, które przybyły na chwilę lub na dłużej i ta pomoc ewoluuje. Od pomocy podstawowej związanej z zapewnieniem żywności, odzieży, po działania długofalowe, integracyjne, edukacyjne. Bardzo liczymy na to, że te 3,5 tony laptopów przełoży się na 3,5 tony dobra.”

Porozumienie zawarte zostało pomiędzy Gminą Miejską Kraków, firmą Shell Polska i naszą Fundacją Internationaler Bund Polska. Od tego momentu jesteśmy oficjalnie wykonawcą wymagającego i niezwykle ważnego zadania. Podczas oficjalnego podpisania umowy Miasto Kraków reprezentował prezydent Jacek Majchrowski, firmę Shell Polska – Grzegorz Mucha – Dyrektor Generalny, a naszą Fundację Internationaler Bund Polska – Dyrektorka Maria Wojtacha.

Co dalej? 

W poniedziałek, 15 maja, zostaną nam przekazane laptopy, które będziemy dystrybuować organizacjom pozarządowym działającym i pomagającym na terenie Krakowa. Aby otrzymać sprzęt konieczne będzie wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Po weryfikacji otrzymanych zgłoszeń skontaktujemy się z organizacjami, które będą mogły odebrać laptopy w wyznaczonym miejscu i terminie. Szczegóły dystrybucji pojawią się już wkrótce na naszych stronach!

Ogromnie się cieszymy, że możemy być częścią tej akcji. Wierzymy, że laptopy będą służyć organizacjom pomocowym w Krakowie i dzięki temu zrobimy jeszcze więcej dobra w naszym mieście!

fot. na zdjęciu Grzegorz Mucha – Dyrektor Generalny Shell Polska, Elżbieta Kois – Żurek, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia UMK i Maria Wojtacha, dyrektorka naszej fundacji IB Polska.