W Krakowie w końcu zapanowała ciepła, wiosenno- letnia pogoda dlatego postawiliśmy na aktywności na świeżym powietrzu! 

 

Zależy nam na wspieraniu integracji dzieci mieszkających na terenie Krakowa i na zapewnieniu im bezpiecznej przestrzeni do rozwijania swoich pasji i poznawania znajomych. Dlatego ruszamy z nowymi zajęciami, a także kontynuujemy te, które już trwają i wciąż cieszą się zainteresowaniem! 

Wyciszenie przez pracę w ogrodzie, wycinanki artystyczne oraz młodzież zmieniająca Kraków!

Osoby chcące skorzystać z pięknej pogody, kontaktu z naturą i chwili wytchnienia zapraszamy na warsztaty Flower Power. To świetna okazja, żeby odpocząć od telefonów i złapać kontakt z naturą. Zajęcia będą zawierać elementy terapii sztuką oraz terapii poprzez pracę z roślinami. W planach jest stworzenie Mini Ogródka, roślinnej mandali, spacer po Skałkach Twardowskiego, a także wiele innych atrakcji!

Zachęcamy do wcześniejszych zapisów: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf6hMJCTeqstu2ldbcsF5hefqEKPXAyzWlw-Ds1mXt22gxjzg/viewform

Wcześniej dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z wycinanki artystycznej prowadzone przez Darię Alyoshkinę. W tej edycji master classy zostały poszerzone o spotkanie z kuratorką muzeum, która po zajęciach plastycznych opowie o procesie tworzenia wystawy w galerii i w muzeum. Spotkanie pełne będzie porad dla młodych ludzi zainteresowanych sztuką by jak najlepiej wspierać ich pasję i dawać energię do działania!

https://forms.gle/Mix5mdhYvh882Khs7

Naprzeciw potrzebom młodych ludzi wychodzi również Szkoła Młodych Liderów Krakowa SKILL.  Wielu z nich interesuje się na bieżąco tym co dzieje się w ich mieście i starają się działać lokalnie na rzecz poprawy świata dookoła! 

https://forms.gle/BjyXaXmBLH5TFZ8r7

Wszystkim zaangażowanym SKILL proponuje warsztaty przybliżające zasady pisania budżetu obywatelskiego i inicjatyw ustawodawczych.  Nie jest to wcale takie trudne jak się wydaje, a pozwala mieć realny wpływ na najbliższe otoczenie! Warsztaty będą organizowane jako cykl trzech spotkań w trakcie których młodzież dowie się między innymi czym są budżety obywatelskie. W planach jest również spacer po Krakowie by zobaczyć miejsca, które powstały dzięki budżetom obywatelskim i mieszkańcom, którzy postanowili zmienić świat dookoła! W ramach kolejnego spotkania odbędzie się wycieczka do Kazimierza Dolnego oraz do Lublina. Tam zobaczymy, jak budżet obywatelski działa w innych miastach. Cykl zakończy się zajęciami z pisania własnych wniosków!

Jesteśmy bardzo ciekawi wszystkich nowych inicjatyw!

 

Kraków Wspólnie prężnie działa!

Master classy na terenie Krakowa realizowane są od kwietnia 2023 roku. Dotychczas odbyło się mnóstwo zajęć sportowych w duchu fair play. Były to organizowane przez Football Success Academy cykliczne zajęcia sportowe z elementami piłki nożnej dziewcząt czy warsztaty ekologiczno – sportowe, które zostały poprowadzone na Bagrach dzięki Fundacji Understanding. Na rzecz ekologii działa również Fundacja Q – Eko-integracja i ich integracyjne warsztaty o charakterze artystycznym.Dzieci i młodzież uczestniczące w wielokulturowych zajęciach sportowych miały zapewnioną przez Kolejowy Klub Wodny 1929 szkolenie wolontariuszy z zakresu organizacji wydarzeń sportowych, a Klub Sportowy Fan Sport poprowadził szkolenie dla animatorów rekreacji i sportu co było świetną okazją do zdobycia nowych umiejętności dla wszystkich zainteresowanych zapoznaniem się bliżej z tematem!

Dzięki Fundacji Pro Pomost odbył się cykl warsztatów fotograficzno- dziennikarskich dla młodzieży. Wszystkich zainteresowanych pogłębianiem wiedzy z zakresu dziennikarstwa zapraszamy również do zapisów na organizowane we współpracy z Gazetą Wyborczą warsztaty medialne oraz fotoreportażu pod hasłem  “My z Wami”. 

Zajęcia zaplanowane zostały w taki sposób, by uczestnicy mogli wynieść z nich jak najwięcej informacji w tak ważnych obecnie obszarach życia jak: ekologia, budowanie społeczeństwa obywatelskiego czy edukacja sportowa oraz wzmocnienie kompetencji. Po zakończeniu zajęć każdy otrzymał potwierdzenie zdobytych umiejętności!

Chociaż zbliża się zakończenie projektu realizowanego przez Fundację Internationaler Bund Polska we współpracy z UNICEFem, to nie koniec działań na rzecz dzieci i młodzieży w Krakowie!