Niedawno zakończyliśmy cykl “Podróże dookoła świata” w Centrum Edukacji i Wsparcia. Spotkania odbywały się przez pół roku (od stycznia do czerwca). Co udało nam się wirtualnie zwiedzić w tym czasie i jakich potraw spróbować? Przekonajcie się sami!

Podczas każdego spotkania mieliśmy możliwość posmakować lokalnych smakołyków, spróbowaliśmy m.in.: tureckiej chałwy, arabskiego chleba, rachatłukum, hummusu, egipskiego mahshi, węgierskich kołaczy, greckiej fety, niderlandzkich stroopwafels, ananasa, mango, kokosa, tikka masala czy croissantów.

Dodatkowo niektórzy z wolontariuszy własnoręcznie przygotowali przekąski! Były to między innymi: brytyjskie ciasto Królowej Wiktorii, zupa fakes czy ogórki w sosie satay z masłem orzechowym. Czasami miłym dodatkiem do spotkania były konkursy z nagrodami!

Warsztaty mogły odbywać się dzięki wolontariuszom z Europejskiego Korpusu Solidarności, Nowa Huta Meetup, a także osobom prywatnym. Wszyscy prowadzący mieli ogromną wiedzę na temat: USA, Węgier, Turcji, Hiszpanii, Egiptu, Aruby, Niderlandów, Wielkiej Brytanii, Francji, Birmy, Grecji. 

Miło nam również poinformować, że od października ponownie wracamy z cyklem i będziemy znów razem wybierać się w podróż dookoła świata! Zapraszamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych i strony internetowej, gdzie będzie pojawiać się więcej informacji!

A w najbliższych miesiącach zapraszamy w co drugi wtorek na letnią odsłonę cyklu! W lipcu i w sierpniu będziemy spotykać się i rozmawiać o naszych wakacyjnych podróżach, lifhackach i doświadczeniach! Pierwsze spotkanie z cyklu już lipca!

Może to właśnie Ty chcesz opowiedzieć swoją historię? Jeśli tak, to napisz do nas na adres alicja.turecka@ib-polska.pl