Przekazanie wyprawek (indywidualnych pakietów edukacyjnych) dla dzieci i młodzieży uciekających przed wojną w Ukrainie to kolejne działanie naszej fundacji Internationaler Bund Polska, Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krakowa oraz Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF).

Celem jest wsparcie najmłodszych mieszkańców Krakowa i zapewnienie im możliwości edukacji na jak najwyższym poziomie. Pragniemy, aby każdy uczeń miał zapewnione odpowiednie materiały, by móc się uczyć i rozwijać. Zależy nam na równym dostępie do dobrej jakości edukacji. By zbliżyć się do tego celu, we Współpracy z  Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Krakowa i UNICEFem i rozdajemy wyprawki szkolne!

Pamiętajmy, że razem możemy więcej! #KrakówWspólnie

W ramach naszych działań zapewniamy wyprawki dla dzieci i młodzieży uciekających przed wojną w Ukrainie

Otrzymane wyprawki mają pomóc w dostępie do jakościowej i dostępnej edukacji w Polsce nowym uczniom. Zawartość takiego zestawu jest zróżnicowana i dostosowana do wieku ucznia. W zależności od potrzeb uczniowie dostaną plecaki, w środku których znajdą kredki, farby i inne materiały plastyczne. Nie zabraknie też zeszytów, przyborów do pisania czy bidonu na wodę.

Dane liczbowe:

7 000 – uczniów dostało wyprawki szkolne,

230 – szkół skorzystało z naszej pomocy,

11 dni – tylko tyle potrzebowaliśmy na dystrybucje całości!

Nasza praca nie byłaby tak świetna, gdy nie wolontariusze i  przyjaciele!

Od samego początku naszego projektu mamy ogromne szczęście do wspaniałych ludzi! Dziękujemy Wydziałowi Edukacji Urzędu Miasta Krakowa oraz UNICEFowi za współpracę!  

Koordynacja pomocy!

Sylwia Syryca-Jankowicz i Klaudia Błaszczak, to koordynatorkami projektu, z zespółu Kraków Wspólnie w działaniach dystrybucyjnych! 

Przekazaliśmy:

5000 wyprawek szkolnych dla klas I-IV,

2000 wyprawek szkolnych dla klas V-XI i szkół ponadpodstawowych!

Projekt Kraków Wspólnie jest organizowany przez Fundację Internationaler Bund Polska przy współpracy z Wydziałem Edukacji UMK, finansowany przez Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF).
Проект «Краків Спільно» організовує Internationaler Bund Polska Foundation у співпраці з Департаментом освіти міста Кракова за фінансової підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).
The Internationaler Bund Polska Foundation organizes the Krakow Together project in cooperation with the Department of Education of the City of Krakow, financed by the United Nations Children’s Fund (UNICEF).