O działaniu

Kraków Wspólnie – Kursy języka polskiego dla nauczycieli i asystentów międzykulturowych, którzy uciekają przed wojną w Ukrainie i są zatrudnieni lub chcą podjąć pracę w krakowskich szkołach i przedszkolach. Organizujemy bezpłatne kursy językowe połączone z elementami poznawania kultury polskiej, by pomóc w integracji i odnalezieniu się w nowej rzeczywistości.

To kolejne działanie w ramach Kraków Wspólnie! Współpracujemy z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Krakowa oraz UNICEF i do końca kwietnia 2023 zorganizujemy zajęcia dla 90 osób! Zajęcia będą odbywać się w różnych przestrzeniach w Krakowie, tak by móc zapewnić ich dostępność jak największej grupie uczestników.

Pamiętajmy,  że razem możemy więcej! #KrakówWspólnie

Co robimy

Organizujemy bezpłatne kursy języka polskiego dla nauczycieli i asystentów międzykulturowych zatrudnionych lub chcących podjąć pracę w krakowskich szkołach i przedszkolach. Chcemy ułatwić znalezienie zatrudnienia, a także stworzyć możliwość współuczestniczenia w codziennym życiu.

Dla kogo

Projekt jest skierowany do nauczycieli i asystentów międzykulturowych. Chcemy ułatwić każdemu możliwość rozwoju i podjęcia pracy, kto w wyniku wojny w Ukrainie, znalazł się w Krakowie i na co dzień funkcjonuje w  naszym mieście.

“Kraków Wspólnie – Kursy języka polskiego dla nauczycieli i asystentów międzykulturowych z Ukrainy” jest realizowany przez Fundację Internationaler Bund Polska we współpracy z Wydziałem Edukacji UMK oraz Funduszem Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF), z którego środków działanie jest finansowane.

Informacje dla uczestników

Zakończyliśmy rekrutację uczestników do projektu. 

Informacje dla organizacji

Zakończyliśmy rekrutację lektorów do projektu. Zapraszamy do udziału w naszych pozostałych przedsięwzięciach!

Dodatkowych informacji udzielamy mailowo i telefonicznie kursy.krakowwspolnie@gmail.com (w tytule wpisując KURSY NAUCZYCIELE)
tel. +48 452 372 561

Regulamin dla Realizatorów

Regulamin dla Uczestników

Wzór umowy