W ramach naszych działań zapewniamy doposażenie placówek edukacyjnych.

Jesteśmy wdzięczni szkołom w naszym mieście za otwartość i pomoc ukraińskim dzieciom i młodzieży w kryzysowej sytuacji. Do placówek edukacyjnych trafiły m.in. zestawy rekreacyjne, w tym piłki, skakanki, gry planszowe; zestawy edukacyjne, w tym zestawy geometryczne, zeszyty, długopisy, tablice, globus; zestawy wczesnoszkolne, w tym pacynki, maskotki, kredki, farby, puzzle, domino i wiele innych. W zależności od zapotrzebowania szkoły otrzymają różnorodne pomoce wspierające zarówno edukacje, jak i pasje i hobby uczniów!

Dane liczbowe:

1127 – przekazanych paczek do krakowskich szkół,

259 – placówek edukacyjnych skorzystało z naszej pomocy,

11 dni – tylko tyle potrzebowaliśmy na dystrybucje całości!

Nasza praca nie byłaby tak świetna, gdy nie wolontariusze i nasi przyjaciele!

Od samego początku naszego projektu mamy ogromne szczęście do wspaniałych ludzi! Dziękujemy Wydziałowi Edukacji Urzędu Miasta Krakowa oraz UNICEFowi za współpracę!

Koordynacja pomocy!

Sylwia Syryca-Jankowicz i Klaudia Błaszczak, to koordynatorkami projektu, z zespółu Kraków Wspólnie w działaniach dystrybucyjnych!

Przekazaliśmy (również pomagając Wydziałowi Edukacji Urzędu Miasta Krakowa w dystrybucji zestawów rekreacyjnych):

500 zestawów rekreacyjnych,

27 zestawów edukacyjnych,

600 zestawów wczesnoszkolnych!

Projekt Kraków Wspólnie jest organizowany przez Fundację Internationaler Bund Polska przy współpracy z Wydziałem Edukacji UMK, finansowany przez Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF).
Проект «Краків Спільно» організовує Internationaler Bund Polska Foundation у співпраці з Департаментом освіти міста Кракова за фінансової підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).
The Internationaler Bund Polska Foundation organizes the Krakow Together project in cooperation with the Department of Education of the City of Krakow, financed by the United Nations Children’s Fund (UNICEF).