O działaniu

Działanie polega na przekazaniu tabletów i laptopów dla szkół, które przyjęły uczniów uciekających przed wojną w Ukrainie. Ma na celu ułatwienie dostępu do edukacji w Polsce, a sprzęt będzie służyć dzieciom i młodzieży do celów edukacyjnych, rozwojowych, społecznych i integracyjnych.  Uważamy, że każde dziecko powinno mieć równe szanse na poszerzanie swojej wiedzy, dlatego tej jesieni będziemy przekazywać sprzęt elektroniczny, tym, którzy tego potrzebują. 

Co robimy

Przekazujemy tablety i laptopy dla szkół, które przyjęły uczniów uciekających przed wojną w Ukrainie.

Dla kogo

Dla szkół, które przyjęły dzieci i młodzieży uciekających przed wojną w Ukrainie, które podjęły naukę w naszym mieście. Mamy nadzieję, że nowy sprzęt pomoże jeszcze bardziej wykorzystać czas spędzony w szkole. To również podziękowanie dla dyrekcji, nauczycieli i wszystkich uczniów za ich otwartość i gotowość do pomocy #KrakówWspólnie

Pamiętajmy,  że razem możemy więcej! 

“Kraków Wspólnie Komputery i tablety dla uczniów” jest realizowany przez Fundację Internationaler Bund Polska we współpracy z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Krakowa oraz Funduszem Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF), z którego środków zadanie to jest finansowane.”

Etap: działanie zakończone

Przekazywanie sprzętu odbyło się w Wydziale Edukacji Urzędu Miasta Krakowa. Co udało się nam #wspólnie?
Z naszej pomocy skorzystało 238 krakowskich placówek edukacyjnych!
Do dnia 14.12.2022 wydaliśmy:

  • 3518 tabletów z klawiaturą,
  • 3510 tabletów bez klawiatury,
  • 336laptopów.

Wszystkiego dokonaliśmy #wspólnie! 

Kraków po raz kolejny pokazał, że potrafi #wspólnie działać i pomagać innym! Cała dystrybucja (w tym: przenoszenie, wydawanie sprzętu, dołączanie projektowych naklejek i przekazywanie informacji o innych działaniach w projekcie) odbywała się dzięki niesamowitej pomocy zarówno naszych pracowników, wspaniałych urzędników Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krakowa oraz nieocenionej pomocy wolontariuszy z różnych krajów, którzy odpowiedzieli na ogłoszenie naszej Fundacji o potrzebie pomocy!

Takie momenty pokazują jak wspaniałym miastem jest Kraków i jak wielkie serca mają jego mieszkańcy!

Kontakt

Z ramienia naszej Fundacji za tę aktywność odpowiada Specjalistka ds. wsparcia koordynacji – Klaudia Błaszczak.
Pytania prosimy kierować na adres e-mail: klaudiablaszczak.ibpolska@gmail.com