O działaniu

Działanie polega na przekazaniu tabletów i laptopów dla szkół, które przyjęły uczniów uciekających przed wojną w Ukrainie. Ma na celu ułatwienie dostępu do edukacji w Polsce, a sprzęt będzie służyć dzieciom i młodzieży do celów edukacyjnych, rozwojowych, społecznych i integracyjnych.  Uważamy, że każde dziecko powinno mieć równe szanse na poszerzanie swojej wiedzy, dlatego tej jesieni będziemy przekazywać sprzęt elektroniczny, tym, którzy tego potrzebują. 

Co robimy

Przekazujemy tablety i laptopy dla szkół, które przyjęły uczniów uciekających przed wojną w Ukrainie.

Dla kogo

Dla szkół, które przyjęły dzieci i młodzieży uciekających przed wojną w Ukrainie, które podjęły naukę w naszym mieście. Mamy nadzieję, że nowy sprzęt pomoże jeszcze bardziej wykorzystać czas spędzony w szkole. To również podziękowanie dla dyrekcji, nauczycieli i wszystkich uczniów za ich otwartość i gotowość do pomocy #KrakówWspólnie

Pamiętajmy,  że razem możemy więcej! 

“Kraków Wspólnie Komputery i tablety dla uczniów” jest realizowany przez Fundację Internationaler Bund Polska we współpracy z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Krakowa oraz Funduszem Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF), z którego środków zadanie to jest finansowane.”

Etap działań!

Przekazywanie sprzętu odbywa się w Wydziale Edukacji Urzędu Miasta Krakowa. Co udało się nam #wspólnie do tej pory?
Z naszej pomocy skorzystało 118 krakowskich szkół i Młodzieżowych Domów Kultury!
Do dnia 16.11.2022 wydaliśmy:

  • 1384 tabletów z klawiaturą,
  • 1079 tabletów bez klawiatury,
  • 27 laptopów.

Kontakt

Z ramienia naszej Fundacji za tę aktywność odpowiada Specjalistka ds. wsparcia koordynacji – Klaudia Błaszczak.
Pytania prosimy kierować na adres e-mail: klaudiablaszczak.ibpolska@gmail.com