Project Description

Na zaproszenie bułgarskiej organizacji Alternativi International, przedstawicielka naszej fundacji wzięła udział w seminarium kontaktowym EVS Global, które odbyło się w górskiej miejscowości Bansko w Bułgarii (15-20.05.2017). Na międzynarodowe spotkanie przyjechali przedstawiciele organizacji zajmujących się projektami Wolontariatu Europejskiego z krajów europejskich (Polska, Bułgaria, Macedonia, Rumunia, Turcja, Hiszpania) jak i z krajów należących do regionu określanego jako EuroMed (Maroko, Jordania, Tunezja, Egipt).

Dla naszej fundacji ważnym elementem seminarium było kolejne, osobiste spotkanie z partnerami poznanymi w 2015 r. na podobnym wydarzeniu w Jordanii, które zaowocowało wówczas dwoma wspólnymi projektami. Było to partnerstwo z organizacją AVER z Tunezji (obecnie realizujemy projekt EVS – „Building bridges through volunteering”, w którym gościmy Anisa, naszego pierwszego wolontariusza z Tunezji), oraz partnerstwo z organizacją z Jordanii, w której goszczone były 3 wolontariuszki z Polski w ramach projektu „Speak up!”.

Seminarium EVS Global umożliwiło wymianę dobrych praktyk pomiędzy uczestnikami, zdobycie nowej wiedzy i narzędzi do efektywnej pracy nad projektami wolontariackimi, oraz zaplanowanie następnych działań z partnerami z Europy i EuroMed. Liczymy na to, że spotkanie zaowocuje kolejnymi wspólnymi projektami, a współpraca z organizacjami przyniesie wiele satysfakcji zarówno nam jak i wolontariuszom EVS, których projekty dzięki zdobytej wiedzy i doświadczeniu, będziemy realizować z jeszcze większym zaangażowaniem.