Wypełnij ankietę

Projekt Ogrody Społeczne Rozzieleńmy się! 

Zapraszamy Was do nowego działania naszej Fundacji IB Polska, które realizujemy we współpracy i przy finansowaniu UNHCR!

Wspólnie stworzymy ogrody społeczne, które pomogą nam o siebie zadbać, poznać sąsiadów i wspólnie budować kolejne działania, by każdy mógł czuć się dobrze w swoim mieście! Nie zrobimy tego bez Was, więc dołączcie do nas już teraz i wspólnie #rozzieleńmy się!

Co zrobimy? 

Głównymi punktami projektu będzie założenie trzech ogrodów społecznych! Dwa znajdą się w Krakowie, a jeden w województwie śląskim, w miejscowości Tychy. Projektowane i realizowane będą we współpracy z lokalnymi mieszkańcami. Planujemy wykorzystać metodę „konsultacji społecznych” do zbadania potrzeb i opinii. Chcemy, żeby były one dokładnie takie, jak marzą o nich mieszkańcy!

Pozostałe Działania

W ramach projektu powstaną także dwie łąki kwietne, które podniosą walory estetyczne otoczenia i przyczynią się do bioróżnorodności Krakowa. Przewidujemy organizację 6 spacerów i 12 warsztatów o tematyce ogrodniczej i wielu wydarzeń towarzyszących, żeby wspólnie ożywić teren zielenią i dobrosąsiedzką energią! Macie pomysł na wspólne działania? Skontaktujcie się z nami!

Dlaczego to robimy?

Jak potwierdzają liczne badania, przebywanie wśród roślin i spędzanie czasu na świeżym powietrzu pozytywnie wpływa na dobrostan psychiczny ludzi oraz pomaga w radzeniu sobie ze stresem. Nasze działania będą miały na celu wykorzystanie tych właściwości oraz budowanie społeczności opartej na chęci przyczynienia się do działań na rzecz lokalnej społeczności! Sąsiedzi, możemy na Was liczyć?

#RozzieleńmySię

Spotkajmy się! 

Spotkania i wspólne działanie w ogrodzie społecznym to nie tylko okazja do uprawy roślin, ale także okazja do poznania sąsiadów – może uda się znaleźć nowe przyjaźnie, czy odkryć, ile nas łączy! Dzięki takim inicjatywom chemy wymieniać się doświadczeniami, wspólnie uczyć się i rozwijać, tworząc przy tym piękne miejsce, które przynosi korzyści dla nas wszystkich.

#RozzieleńmySię

Dołącz do nas i współtwórz Kraków! 

Zapraszamy do kontaktu: 

  • E-mail: klaudyna.rozmyslowicz@ib-polska.pl
  • Telefon:

Chodźże się zintegruj!

Chcemy zaangażować wszystkich mieszkańców Krakowa poprzez konkurs dla ogrodników, co stanowi doskonałą okazję do integracji społeczności oraz zaangażowania w aspekty ekologiczne. Naszym celem jest także promowanie międzypokoleniowej wymiany wiedzy.

Zaplanowaliśmy:

  • spotkania, podczas których seniorzy podzielą się swoją wiedzą na temat ogrodnictwa z dziećmi i młodzieżą,
  • wspólne stworzenie ogrodów i dbanie o rośliny,
  • warsztaty i spotkania dla wszystkich mieszkańców,
  • miejsce dla nas wszystkich!

Dziękujemy za zainteresowanie naszym projektem!

Mamy nadzieję, że nasze działania przyniosą pozytywne zmiany, zarówno podczas trwania projektu, jak i na długo po jego zakończeniu. Śledźcie naszą stronę internetową, aby być na bieżąco z postępami i bądźmy w kontakcie, bo tylko razem stworzymy tę przestrzeń 🙂

Projekt “Greening the blues”  jest organizowany przez Fundację IB Polska i finansowany ze środków Biura Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców (UNHCR).