IB w Szarej

Dzięki uprzejmości Playbook Engineering sp. z o.o., nasza Fundacja może realizować działania na rzecz integracji cudzoziemców w przepięknej lokalizacji w centrum Krakowa!

Pragnie, aby Kamienica Szara była przestrzenią, w której będziemy mogli się wspólnie spotkać, prowadzić zajęcia integracyjne, edukacyjne i różnorodne formy działania dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych! Niech dzieje się tam wszystko, co jest związane z naszą misją. 

Co planujemy?

Oprócz warsztatów, zajęć i indywidualnych konsultacji, będzie to miejsce spotkań i integracji wielokulturowej. Chcemy też pomóc wszystkim odnaleźć się w nowym środowisku oraz poznać Kraków! Kursy językowe, zajęcia wspomagające rozwój psychoruchowy dzieci, integracyjne,  jak również międzykulturowe spotkania przy kawie.
Wiele z planowanych aktywności będzie skierowanych do osób pochodzących z Ukrainy, które w obliczu konfliktu zbrojnego w swoim kraju, mieszkają teraz w Krakowie. Będą to zajęcia w języku polskim i ukraińskim oraz angielskim. Sprawdź, w opisie konkretnych działań!

Jak nas znaleźć? (Mapka)

Bardzo łatwo! Jesteśmy przy głównej płycie Rynku, od strony ulicy Siennej! Znajdziecie nas na pewno!

ZAJĘCIA W SZAREJ

Kawa dla ukraińskich mam i zajęcia dla dzieci przedszkolnych

Logopedia dla dzieci
– zajęcia

Zajęcia grupowe gry w szachy dla początkujących

Warsztaty artystyczno-malarskie dla dzieci

Kawa dla ukraińskich mam oraz zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym

W czasie kiedy mamy w interaktywnym kręgu będą miały czas zadbać o własne samopoczucie, poznać nowe techniki oddechowe i sposoby relaksacji i pracy ze swoim ciałem, dzieci będą brały udział w zajęciach z rozwoju umiejętności sensomotorycznych pod okiem trenerki i specjalistki arteterapii relaksacyjnej.

Logopedia dla dzieci

Zajęcia dla dzieci ukraińskich w wieku 5,5 – 7 lat z zakresu rozwój sfery społecznej i inteligencji emocjonalnej w oparciu o grupowe i indywidualne ćwiczenia logopedyczne oraz techniki pracy z emocjami. 

Zajęcia grupowe gry w szachy dla początkujących

Zajęcia skierowane do dzieci ukraińskich w wieku 7-10 lat, które chcą rozpocząć swoją przygodę z grą w szachy oraz innymi grami logicznymi.

Warsztaty artystyczno-malarskie dla dzieci 

Integracyjne warsztaty artystyczno-malarskie dla dzieci od 8 roku życia prowadzone w języku polskim i ukraińskim. 

Zajęcia integracyjne

Poznajmy się lepiej, spędźmy wspólnie czas i poznajmy wewnętrzne życie tego miasta wspólnie!

Specjalne podziękowania dla PlayBook Engineering za użyczenie przestrzeni w Kamienicy Szarej

Dzięki uprzejmości Playbook Engineering sp. z o.o., Internationaler Bund Polska może realizować
swoje działania na rzecz integracji cudzoziemców w przepięknej lokalizacji w centrum Krakowa.

Aktualności #IBwSzarej