IB w Szarej

Dzięki uprzejmości Playbook Engineering sp. z o.o., nasza Fundacja może realizować działania na rzecz integracji cudzoziemców w przepięknej lokalizacji w centrum Krakowa!

Pragnie, aby Kamienica Szara była przestrzenią, w której będziemy mogli się wspólnie spotkać, prowadzić zajęcia integracyjne, edukacyjne i różnorodne formy działania dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych! Niech dzieje się tam wszystko, co jest związane z naszą misją. 

Co planujemy?

Oprócz warsztatów, zajęć i indywidualnych konsultacji, będzie to miejsce spotkań i integracji wielokulturowej. Chcemy też pomóc wszystkim odnaleźć się w nowym środowisku oraz poznać Kraków! Kursy językowe, zajęcia wspomagające rozwój psychoruchowy dzieci, integracyjne,  jak również międzykulturowe spotkania przy kawie.
Wiele z planowanych aktywności będzie skierowanych do osób pochodzących z Ukrainy, które w obliczu konfliktu zbrojnego w swoim kraju, mieszkają teraz w Krakowie. Będą to zajęcia w języku polskim i ukraińskim oraz angielskim. Sprawdź, w opisie konkretnych działań!

Jak nas znaleźć? (Mapka)

Bardzo łatwo! Jesteśmy przy głównej płycie Rynku, od strony ulicy Siennej! Znajdziecie nas na pewno!

ZAJĘCIA W SZAREJ

AKTYWNE ZAPISY! АКТИВНІ РЕЄСТРАЦІЇ!

Spotkanie przy kawie z językiem polskim

Klub szachowy dla początkujących

Krąg wsparcia dla mam

Zajęcia psychologiczno-logopedyczne dla dzieci w starszym wieku przedszkolnym

Grupa wsparcia dla rodziców dzieci z niepełnosprawościami i/lub z problemami behawioralnymi

Kawa dla ukraińskich mam oraz zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym

Zapraszamy wszystkich chętnych na kawę w Szarej, gdzie w komfortowej i bezpiecznej atmosferze możemy odkrywać tajniki języka polskiego. Jeśli masz ochotę poćwiczyć mówienie w języku polskim, odważyć się, żeby zacząć mówić lub poznać interesujących ludzi to odwiedź nas koniecznie!

Wsparcie psychologiczno – logopedyczne dla dzieci

Zajęcia dla dzieci ukraińskich w wieku 5,5 – 7 lat z zakresu rozwój sfery społecznej i inteligencji emocjonalnej w oparciu o grupowe i indywidualne ćwiczenia logopedyczne oraz techniki pracy z emocjami. 

Zajęcia grupowe gry w szachy dla początkujących

Zajęcia skierowane do dzieci ukraińskich w wieku 7-10 lat, które chcą rozpocząć swoją przygodę z grą w szachy oraz innymi grami logicznymi.

Krąg wsparcia dla mam

Krąg wsparcia jest odpowiedni dla wszystkich matek, które wychowują małe dzieci i codziennie mierzą się z wieloma wyzwaniami. Zajęcia grupowe dają możliwość spojrzenia na sytuację z innej perspektywy, zapełnienia zasobami, wymiany doświadczeń, obniżenia poziomu napięcia emocjonalnego.

Zajęcia sensomotoryczne

Zajęcia obejmują rozwój motoryki małej i ogólnej, celowe kształtowanie wzorców sensorycznych (wielkość, kształt, kolor) przedmiotów, ich położenie w przestrzeni; rozwój umiejętności rozróżniania szczegółów, elementów, znaków przedmiotów na podstawie ich badania sensorycznego; edukacja sensoryczna doświadczeń sensorycznych dziecka; rozwój pomysłów przestrzennych itp.

Grupa wsparcia dla rodziców

Ukraińskojęzyczny doradca rodzinny (psycholog) oferuje wspólne spotkania dla rodziców (opiekunów) wychowujących dzieci z niepełnosprawnościami, dzieci z trudnościami behawioralnymi. Spotkania te mają na celu przede wszystkim jakościowe i pożyteczne spędzenie czasu przez samych rodziców, ich odpoczynek i przywrócenie zasobów osobistych.

Specjalne podziękowania dla PlayBook Engineering za użyczenie przestrzeni w Kamienicy Szarej

Dzięki uprzejmości Playbook Engineering sp. z o.o., Internationaler Bund Polska może realizować
swoje działania na rzecz integracji cudzoziemców w przepięknej lokalizacji w centrum Krakowa.

Aktualności #IBwSzarej

Mikołajki z #KrakówWspólnie!

Mikołajki z #KrakówWspólnie!   Nie macie planów na tegoroczne Mikołajki? Spędźcie je razem z partnerami #KrakówWspólnie! Klub sportowy Fan Sport [...]