Wolontariusze IB Polska z projektów Europejskiego Korpusu Solidarności na rynku głównym w KrakowieWolontariusze IB Polska z projektów Wolontariatu Europejskiego grają z dziećmi w grę edukacyjną o przedsiębiorczości, którą sami stworzyliWolontariusze IB Polska z projektów Wolontariatu Europejskiego grają z młodzież w grę edukacyjną o migarcjach, którą sami stworzyliWolontariusze IB Polska z projektów Wolontariatu Europejskiego prowadzą zajęcia z dziećmi

Od początku swojego istnienia fundacja wspiera wolontariat w Polsce i poza jej granicami

Od 2007 roku Internationaler Bund Polska posiada akredytację w ramach programu Wolontariatu Europejskiego a obecnie również w ramach Korpusu Solidarności.

Akredytacja Europejski Korpus Solidarności przyznana Internationaler Bund Polska

Europejski Korpus Solidarności to program Komisji Europejskiej wspierający uczestnictwo w edukacji pozaformalnej i budowanie solidarnego społeczeństwa. W wolontariacie może uczestniczyć każdy młody człowiek bez względu na płeć, pochodzenie etniczne, status społeczny, sytuację materialną itp. Program jest skierowany przede wszystkim do młodych ludzi w wieku od 18 do 30 lat.

Na podstawie naszych doświadczeń międzynarodowych, wierzymy, że istnieje ogromne zainteresowanie wśród młodych ludzi chcących wziąć udział w wolontariacie, jak i organizacji, które korzystają ze aktywności i zaangażowania wolontariuszy. Wolontariat jest doskonałą okazją do nabycia nowych kwalifikacji i nauczenia się nowego języka.

GOSZCZENIE WOLONTARIUSZY I KOORDYNACJA

Fundacja rocznie gości ok. 20 wolontariuszy z krajów UE, Europy Wschodniej, Kaukazu, Afryki Północnej, którzy pracują w placówkach partnerskich na terenie Krakowa, oraz okolicznych miejscowości – Waganowic oraz Giebułtowa.

Od 2008 roku zorganizowaliśmy kilkadziesiąt projektów w których łącznie brało udział ponad 200 wolontariuszy.

Obecnie współpracujemy z placówkami:

WYSYŁANIE WOLONTARIUSZY

Fundacja wysyła wolontariuszy za granicę

Do tej pory nasi wolontariusze wyjechali m.in. do Niemiec, Francji, Szwecji, Włoch, Bułgarii, Rumunii, Turcji czy Jordanii.

Przeczytaj więcej o Europejskim Korpusie Solidarności – tutaj

Jeżeli chcesz zostać wolontariuszem/wolontariuszką:

W ramach przygotowań przed projektem:

  • Ubezpieczamy wolontariusza zgodnie ze wskazówkami Narodowej Agencji;
  • Wolontariusz podpisuje ze swoją Organizacją Goszczącą umowę o realizacji działań; umowa ta zabezpiecza prawa wolontariusza  i zawiera informacje o jego zadaniach;
  • Internationaler Bund Polska wspiera wolontariuszy na każdym etapie realizacji projektu
  • Przed wyjazdem wolontariusz przechodzi również specjalne szkolenie, które pomoże przygotować się do pobytu za granicą.
  • W trakcie realizacji projektu Internationaler Bund Polska, utrzymuje z wolontariuszem i Organizacją Goszczącą stały kontakt
  • Po powrocie z projektu uczestnik otrzyma certyfikat Komisji Europejskiej potwierdzający udział w wolontariacie (tzw. Youthpass oraz certyfikat Europejskiego Korpusu Solidarności). Z pewnością dokumenty te będą atutem w przyszłej karierze zawodowej.

Chcesz wyjechać? Skontaktuj się z nami!