Potrzebujemy Waszej pomocy!

Wiemy, że w naszym mieście jest wiele osób z dobrymi sercami! Pokazaliście to już wiele razy, ale my potrzebujemy Waszego wsparcia po raz kolejny!

Zima  to trudny czas, ale możesz sprawić, że dla kogoś będzie o wiele łatwiejsza. Mało z nas myśli, że współcześnie możemy spotkać się z takim problemem jak brak butów. Reagujemy i potrzebujemy Was – wesprzyjcie naszą akcję i zapewnijmy potrzebującym konkretną pomoc!

Prowadzimy zbiórkę nowego obuwia zimowego:

  • damskiego w rozmiarach od 36 w górę,
  • męskiego w rozmiarach od 40 w górę!

Zapraszamy zarówno każdego z osobna, jak i firmy czy przedstawicieli różnych organizacji do wsparcia nas w zapewnieniu ciepłego, zimowego obuwia potrzebującym. Pomóżmy nowym osobom w naszym mieście wejść w nowy rok w ciepłych i wygodnych butach!

Miejsce zbiórki:

Szafa Dobra ul. Śniadeckich 3

Otwarte w poniedziałki i wtorki od 10.00-16.00

W przypadku zorganizowanych dostaw lub chęci przekazania obuwia w innych niż powyższych terminach prosimy o kontakt mailowy z Koordynatorką działania Agnieszką Skibińską: cwwolontariat@gmail.com

Każde udostępnienie, komentarz i podanie informacji dalej bardzo nam pomaga!

 

Włącz się w pomocy, w inne działania lub zostań wolontariuszem!

Od momentu wybuchu wojny nasza fundacja Internationaler Bund Polska jako operator Centrum Wielokulturowego w Krakowie prowadzi szereg działań na rzecz pomocy osobom uchodźczym z Ukrainy. W ramach tych aktywności udzielamy wsparcia w kilku lokalizacjach na terenie miasta Krakowa, w tym w szczególności w Szafie Dobra (miejscu z bezpłatnymi ubraniami dla osób uciekających przed wojną w Ukrainie – ul. Osiedle Górali 8 oraz ul. Śniadeckich 3 –  z bielizną i obuwiem), w magazynie darów przy al. Daszyńskiego 16 oraz w Punktach Informacyjnych dla Obcokrajowców. Koordynujemy pomoc przy wydawaniu najpotrzebniejszych rzeczy (produkty spożywcze, kosmetyki, ubrania itp.)oraz pomagamy w sprawach administracyjnych.