Od 2015 roku wolontariusze goszczeni w Krakowie i ci których wysyłamy za granicę tworzą blog. Pierwsze wpisy redagowali uczestnicy projektu Wolontariatu Europejskiego „Cooperate to create”. Kolejni wolontariusze przejęli pałeczkę i aktywnie włączają się w pisanie postów.

O czym jest blog i co tam znajdziesz?

Blog prowadzony jest w języku angielskim, bo jest to główny język komunikacji w projektach wolontariatu, które prowadzimy. Wolontariusze sami decydują o czym chcą napisać i samodzielnie tworzą artykuły oraz wybierają do nich grafikę czy zdjęcia.

Wolontariusze, którzy przyjechali do Polski w swoich postach opisują siebie, swoje doświadczenia, pasje, dzielą się tradycjami ze swoich krajów. Dodatkowo, opisują wydarzenia w których wzięli udział lub które sami zorganizowali dla lokalnej społeczności. Ponadto, opowiadają o miejscach gdzie pracują, o swoich podopiecznych, o tym jak żyje im się w Krakowie. Cieszy nas to, że często młodzi ludzie opisują to, jak projekt zmienił ich życie i jak wyzbyli się uprzedzeń czy obalili własne, tkwiące głęboko stereotypy.

Natomiast polscy wolontariusze, którzy wyjechali na projekty zagraniczne opowiadają na blogu o tym jak wyglądały ich projekty, co robili, co ich zaskoczyło. Często opisują szok czy różnice kulturowe z którymi się zderzyli podczas pobytu w dany kraju. Na blogu przeczytacie między innymi o pobytach w Turcji, Bułgarii, Hiszpanii, Francji, Niemczech czy Szwecji.

Obecnie bloga tworzą wolontariusze z projektów ECOsolidarity i INTERgeneration, które realizujemy w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności.

logo Europejski Korpus Solidarności

Chcesz poznać naszych wolontariuszy z projektów ERASMUS+ i Europejskiego Korpusu Solidarności?

Zapraszamy do czytania bloga wolontariuszy IB Polska – www.ib-polska.pl/youth/