Wolontariusze EKS na warsztatach w Starym Teatrze w Krakowie

Nasza Fundacja od zawsze angażuje się w projekty wspierające rozwój dzieci i młodzieży, a także promujące wartości takie jak wielokulturowość i wzajemne zrozumienie. Tym razem, dzięki współpracy z Europejskim Korpusem Solidarności, mieliśmy przyjemność gościć wolontariuszy, którzy przez 10 miesięcy wspierali nasze działania! Ten miesiąc to czas podsumowań i pożegnań, ale nie smucimy się, bo wiemy, ile dobrego udało nam się wspólnie stworzyć!

Wolontariusze na co dzień

Przez ostatnie miesiące wolontariusze z Europejskiego Korpusu Solidarności aktywnie uczestniczyli w życiu szkół i przedszkoli, które współpracują z naszą fundacją. Ich głównym zadaniem było wsparcie dzieci i młodzieży, zarówno w nauce, jak i w rozwoju osobistym. Wolontariusze pochodzący z różnych krajów Europy wnieśli do naszej społeczności świeże spojrzenie, różnorodność kulturową oraz nowe metody pracy z młodzieżą.

Warsztaty teatralne w Krakowie

Jeden z ważnych elementów ich pobytu w Polsce stanowiły warsztaty teatralne z komunikacji, które odbyły się w Muzeum Interaktywnym Starego Teatru w Krakowie. Było to nie tylko ciekawe doświadczenie, ale także doskonała okazja do rozwoju osobistego i zawodowego dla naszych wolontariuszy.

Podczas warsztatów uczestnicy mieli możliwość pracy nad swoimi umiejętnościami komunikacyjnymi, rozwijali ekspresję oraz pogłębiali zrozumienie siebie i innych. Teatralne techniki komunikacji okazały się być nieocenione w codziennej pracy z dziećmi, pomagając w budowaniu więzi i wzmacnianiu relacji w grupie.

Wpływ na lokalną społeczność

Wolontariusze Europejskiego Korpusu Solidarności znacząco przyczynili się do promowania wielokulturowości w naszej społeczności. Ich obecność i aktywność w szkołach i przedszkolach pozwoliły dzieciom i młodzieży na bezpośrednie doświadczenie różnorodności kulturowej, co wzbogaciło ich perspektywy i zrozumienie świata.

Dziękujemy wolontariuszom za ich zaangażowanie i ciężką pracę. Ich wkład w rozwój dzieci i młodzieży, a także w budowanie bardziej otwartej i zjednoczonej społeczności, jest nieoceniony. Jesteśmy dumni, że mogliśmy gościć tak wspaniałych ludzi i mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie trwała jeszcze przez wiele lat.

Podziękowania

Serdecznie dziękujemy Muzeum Interaktywnemu Starego Teatru w Krakowie za organizację warsztatów oraz wszystkim, którzy wspierają nas w realizacji naszych celów. Razem tworzymy lepszą przyszłość dla naszych dzieci i młodzieży!