Tyska Srebrna Linia – wsparcie dla seniorów w Tychach

Czy zastanawiałeś się kiedyś, gdzie szukać pomocy, informacji lub po prostu wsparcia dla osób starszych? Od teraz nie musisz się już zastanawiać. Fundacja Internationaler Bund Polska, we współpracy z Miastem Tychy, ma przyjemność ogłosić prowadzenie Tyskiej Srebrnej Linii – inicjatywy stworzonej specjalnie z myślą o seniorach.

Numer kontaktowy: 793-516-516

Tyska Srebrna Linia jest dostępna od poniedziałku do piątku, w godzinach 10:00 – 13:00. Jest to centrum wsparcia, które oferuje szereg usług dla osób starszych, zapewniając im łatwy dostęp do pomocy i informacji.

Jakie informacje możesz uzyskać kontaktując się z Tyską Srebrną Linią?

  1. Informacje o wydarzeniach dla seniorów: Czasami trudno jest być na bieżąco z wydarzeniami specjalnie dla seniorów. Tyska Srebrna Linia dostarcza aktualnych informacji na ten temat, aby seniorzy mogli aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym.
  2. Wsparcie w obsłudze telefonu i komputera: W dobie cyfryzacji wielu osobom starszym może sprawiać trudność obsługa telefonów komórkowych czy komputerów. Tyska Srebrna Linia oferuje wsparcie w korzystaniu z tych urządzeń, ułatwiając codzienną komunikację i dostęp do internetowych zasobów.
  3. Pomoc w zorganizowaniu wolontariatu: Jeśli wciąż pełnisz życia i chcesz się zaangażować społecznie, Tyska Srebrna Linia pomoże Ci znaleźć odpowiednie możliwości wolontariatu, dostosowane do Twoich zainteresowań i umiejętności.
  4. Doradztwo w rozwiązywaniu codziennych problemów: Czasem codzienne problemy mogą być przytłaczające, zwłaszcza gdy brakuje bliskich, którzy mogliby pomóc. Tyska Srebrna Linia oferuje wsparcie i doradztwo w rozwiązywaniu różnorodnych problemów, aby codzienność była łatwiejsza i bardziej przyjemna.
  5. Łatwy kontakt z Instytucjami: Jeśli nie wiesz, gdzie szukać pomocy w konkretnej kwestii, Tyska Srebrna Linia pomoże Ci skontaktować się z odpowiednimi instytucjami i uzyskać potrzebną pomoc.

Nie wahaj się skorzystać z Tyskiej Srebrnej Linii, jeśli potrzebujesz wsparcia, porady lub po prostu chcesz porozmawiać z kimś. Fundacja Internationaler Bund Polska i Miasto Tychy stworzyły ten projekt specjalnie z myślą o Tobie, szanowny seniorze!