Zespół Spivanochka występami w Krakowie i Katowicach zakończył ponad 2-tygodniową trase koncertową. Występy grupy zapewniły publiczności nie tylko wrażenia estetyczne ale i mnóstwo wzruszeń. Piękne tradycyjne kostiumy, śpiew i różnorodność w repertuarze to to co zapamiętamy. Bardzo serdecznie dziękujemy całemu zespołowi i opiekunom. Mamy nadzieję, że za zebrane w trakcie całej trasy pieniądze uda im się zapewnić dostęp do bezpiecznej edukacji w ich rodzinnym mieście w Ukrainie. 

Przyjazd dzieci i młodzieży z ukraińskiego zespołu to nie tylko charytatywne koncerty. Chcieliśmy również zorganizować im czas między występami. Serdecznie dziękujemy za wsparcie koncertów i wydarzeń towarzyszących, które pozwoliły zespołowi nieco odpocząć i zintegrować się grupie.

Za wsparcie naszego wydarzenia w Katowicach, szczególne podziękowania składamy następującym osobom, instytucjom i firmom:

Za pomoc w organizacji występu w Krakowie dziękujemy:

  • Willa Decjusza – za użyczenie zabytkowych wnętrz, wsparcie organizacyjne i gotowość do pomocy w każdym aspekcie 
  • hotel Kolna – za ofertę specjalną dla grupy Spivanochka i darmowe wejściówki na basen
  • Good Events with Paweł – za ofertę bezpłatnego zwiedzania zabytkowego Kazimierza drogą streetartowych murali
  • Kraków Music – za błyskawiczne wsparcie artystyczne i umożliwienie koncertu niezwykłego duetu Ablaye Badji & Ethan Smith
  • Wydział Edukacji UMK – za wsparcie promocyjne
  • Punkt Informacyjny dla Obcokrajowców  w Krakowie – za wsparcie organizacyjne oraz wolontariackie

Jeszcze raz z serca dziękujemy!

Koncerty odbywały się w ramach akcji Kraków Wspólnie. Projekt Kraków Wspólnie jest organizowany przez Fundację Internationaler Bund Polska przy współpracy z Wydziałem Edukacji UMK, finansowany przez  Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF).