W minioną niedzielę, przedstawiciele naszej fundacji Internationaler Bund Polska wzięli udział w Pikniku Organizacji Pozarządowych w Tychach. Impreza odbywała się w malowniczej scenerii tyskiego jeziora Paprocany. Nasi koordynatorzy promowali fundację, która jako podmiot ekonomii społecznej działający na lokalnym rynku. Prezentowali naszą działalność, promowali realizowane programy, a także przygotowali mnóstwo atrakcji dla odwiedzających nasze stoisko gości.

Seniorzy z Klubu Platyna aktywnie włączyli się w przygotowania oraz osobiście zaprezentowali się podczas imprezy. Nasza wolontariuszka Pani Kazia przygotowała słodki poczęstunek, który przyciągał do stoiska zarówno tych młodszych, jak i starszych gości. Seniorzy z grupy tanecznej PLATYNA dali energetyczny pokaz rożnych stylów tańca – zarówno towarzyskiego, jak i wystąpili w układzie grupowym. 

Przy stoisku nasi wolontariusze z Tyskiego Centrum wolontariatu pomagali dzieciom w malowaniu kolorowych wzorów na płóciennych torbach i piórnikach, a dla najmłodszych w ofercie było także malowanie buziek. Pogoda dopisała – imprezę zaliczamy do mocno udanych!