Wieści z Klubu Seniora Platyna w Tychach

Wiosenne słońce zdecydowanie zachęciło naszych Klubowiczów do wyjścia z domu. Z przyjemnością powrócili do aktywnego trybu życia. Spore grono seniorów z Klubu Seniora Platyna w Tychach zdecydowało się rozpocząć lub też kontynuować swoją przygodę z fotografią. Cieszy nas, że zainteresowani regularnie biorą udział w warsztatach tematycznych.

W minioną sobotę swoje pierwsze zajęcia z instruktorem miała grupa nowych uczestników. Natomiast zaawansowani regularnie i z zaangażowaniem uczestniczą w dedykowanych im spotkaniach z panią fotograf.

Niedawno pokazywaliśmy relację z sesji na świeżym powietrzu. A nasze zdjęcia z warsztatów fotograficznych w naturze można obejrzeć – tutaj. Natomiast po sesji w scenerii leśnej grupa udała się na wycieczkę po mieście gdzie uwieczniła interesujące zabudowy i wybraną infrastrukturę miejską.

Na kolejnym etapie przygody z fotografią obie grupy uczestniczyły w zajęciach studyjnych gdzie poznawali technikę wykonywania zdjęć portretowych. Dodatkowo seniorzy uczyli się pracy ze światłem, dowiedzieli się o jego roli w fotografii. Ponadto na zajęciach skupiono się na kompozycji obrazu czy właściwym kadrowaniu. A co najważniejsze i niezmienne – wszystkiemu towarzyszyła dobra zabawa i integracja uczestników.

Owoce pracy seniorów poznamy podczas wystawy wieńczącej cykl warsztatów.

Na koniec przypominamy, że decyzją Wojewody Śląskiego z dnia 4 maja 2021 r. Klub Seniora Platyna w Tychach został ponownie otwarty i wrócił do stacjonarnego trybu pracy. W związku z tym, już od teraz będziemy na bieżąco informować o terminach spotkań i wydarzeniach.

Zatem już dziś serdecznie zapraszamy na Facebooka Klubu Seniora Platyna i do naszej siedziby przy ul. Edukacji 11.