Od momentu wybuchu wojny nasza fundacja Internationaler Bund Polska jako operator Centrum Wielokulturowego w Krakowie prowadzi szereg działań na rzecz pomocy osobom uchodźczym z Ukrainy. W ramach tych aktywności udzielamy wsparcia w kilku lokalizacjach na terenie miasta Krakowa, w tym w szczególności w Szafie Dobra (magazyn z ubraniami – ul. Osiedle Górali 8 oraz ul. Śniadeckich 3 – magazyn z bielizną i obuwiem), w magazynie darów przy al. Daszyńskiego 16 oraz w Punktach Informacyjnych dla Obcokrajowców. Koordynujemy pomoc przy wydawaniu najpotrzebniejszych rzeczy (produkty spożywcze, kosmetyki, ubrania itp.)oraz pomagamy w sprawach administracyjnych.

Do tej pory wsparło nas już mnóstwo cudownych osób, ale wciąż bardzo potrzebujemy pomocy, aby kontynuować dotychczasowe działania. Zbliżający się czas Świąt jest doskonałą okazją, aby Państwa pracownicy zaangażowali się w taką pomoc, aby wspólnie zrobić konkretne dobro.

Naszą propozycją jest przygotowanie paczek do naszego magazynu na al. Daszyńskiego 16, gdzie każdego tygodnia wydajemy produkty spożywcze oraz kosmetyki dla najbardziej potrzebujących osób uchodźczych z Ukrainy. 

Proponujemy przygotowanie paczek:

  1. żywnościowych, zawartość:

Kasza, makaron, ryż, cukier, sól, kawa, herbata, konserwa, ryba w puszce, sos do makaronu, czekolada (wszystko po 1 szt.).

  1. kosmetycznych, zawartość:

Mały proszek do prania 250g, szampon, żel pod prysznic,  pasta do zębów i szczoteczka, kostka mydła (dodatkowo:  dezodorant męski lub damski, podpaski, maszynka jednorazowa do golenia i pianka) (wszystko po 1 szt.)

Prosilibyśmy, aby każdy pakiet pakować osobno w torbę czy siatkę.

Serdecznie zapraszamy do przygotowania paczek firmy i osoby indywidualne.
Jeśli chcesz włączyć się w akcję będziemy bardzo wdzięczni za informację o zorganizowaniu takiej zbiórki w firmie lub wśród znajomych czy rodzin. 

W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszą koordynatorką Agnieszką Skibińską – cw.wolontariat@gmail.com