Odważ się powiedzieć – mówmy o tym, co dla nas ważne, o tym jak się czujemy i co możemy zrobić, żebyśmy wszyscy mogli żyć lepiej – zapraszamy do dołączenia do kampanii społecznej „Odważ się powiedzieć!”.

Przedstawiamy nowy projekt Internationaler Bund Polska – kampanię społeczną „Odważ się powiedzieć”. Kampania powstała w wyniku naszego zaniepokojenia związku z wynikami ostatnich badań UNICEF dotyczących zdrowia psychicznego matek, dzieci i młodzieży na Ukrainie. Staramy się jak najlepiej zrozumieć i pokonać bariery stojące na drodze do uzyskania wsparcia i pomocy psychologicznej. Hasłem przewodnim naszej kampanii jest „Odważ się powiedzieć”.

Będziemy:
• przełamywać stereotypy, że szukanie pomocy psychologicznej to powód do wstydu lub oznaka słabości;
• edukować rodziców i opiekunów, jak rozmawiać z dzieckiem lub nastolatkiem, gdy widzą, że coś jest nie tak;
• rozwiewać mity, walczyć z dezinformacją i wyjaśniać wątpliwości związane z wizytą u psychologa w oparciu o źródła naukowe;
• rozpowszechniać ulotki z informacją, gdzie można uzyskać darmową pomoc i wsparcie psychologiczne w języku polski, angielskim i ukraińskim, aby bariera językowa nigdy więcej nie była przeszkodą w uzyskaniu wsparcia!

We współpracy z zaprzyjaźnionymi organizacjami stworzyliśmy mnóstwo materiałów edukacyjnych, które są dostępne do pobrania na naszej stronie internetowej.
Grafiki edukacyjne, posty i inne materiały konsultowane są z zespołem psychologów. Wierzymy, że kampania społeczna „Odpowiedz” jest niezwykle ważnym przedsięwzięciem dla społeczności naszego miasta. Wszyscy mieszkańcy mogą skorzystać z materiałów edukacyjnych stworzonych na potrzeby kampanii i wykorzystać zdobyte informacje do dbania o zdrowie swoje i swoich bliskich. Jednocześnie chcemy pomóc mieszkańcom w Krakowie pokonać bariery utrudniające dostęp do niezbędnej opieki, co w efekcie przełoży się na lepszą asymilację i funkcjonowanie w społeczeństwie.

[KLIK]

*Kampania społeczna pt. „Odważ się powiedzieć” jest zrealizowana przez Fundację Internationaler Bund Polska. W ramach kampanii prowadzone są działania promujące zdrowie psychiczne wśród osób mieszkających w Krakowie oraz miejsce gdzie można uzyskać informacje o bezpłatnym wsparciu psychologicznym.
Kampania powstała we współpracy z Punktem Informacyjny dla Obcokrajowców w Krakowie (który jest organizowany przez Fundację). Kampania otrzymała patronat Miasta Krakowa oraz patronat medialny Gazety Wyborczej.