W wywiadzie dla Radio Express 92,3 FM nasza animatorka Ania Małecka z Tyskiego Centrum Wolontariatu opowiadała o naborze wolontariuszy, którzy pomogą przy akcji szczepień. Ale nie tylko o tym! Przypomniała jak działamy w pandemii i jak wspaniale nasza grupa tyskich ochotników pomaga potrzebującym mieszkańcom miasta!

Cały wywiad do odsłuchania tutaj:

Wolontariusze Tyskiego Centrum Wolontariatu w akcji masowych szczepień

Nasi lokalni wolontariusze w punktach szczepień będą ściśle współpracować z terytorialsami (Wojska Obrony Terytorialnej). Pomoc pacjentom przybywającym do punktów szczepień będzie polegała na udzielaniu podstawowych informacji i kierowaniu ruchem. Będziemy dbać o to aby osoby przybywające do tymczasowych przychodni przestrzegały obostrzeń sanitarnych. Chodzi tutaj przede wszystkim o dezynfekcje rąk, założenie maseczki, zachowanie dystansu.

O akcji szczepień i działaniu naszego Centrum mieliśmy okazję rozmawiać również z innymi reporterami z lokalnych telewizji, radiostacji i gazet.

Zadanie publiczne pod nazwą Tyskie Centrum Wolontariatu jest współfinansowane z budżetu Miasta Tychy, a realizuje je Fundacja Internationaler Bund Polska.