Z ogromną radością informujemy, że zostaliśmy nominowani do nagrody IDOL 2021! Nasza fundacja została wskazana jako instytucja przyjazna i wspierająca osoby niewidome i niedowidzące w województwie śląskim!

Nominacje w plebiscycie IDOL przyznawane są w następujących kategoriach: Idol Środowiska, Media, Urząd Otwarty dla Niewidomych, Edukacja, Instytucja/Placówka kulturalna/Firma i Antyidol.

Konkurs organizowany jest przez Fundację Szansa dla Niewidomych z Warszawy, która działa w Polsce od 1992 roku.

Jak nas wesprzeć? Zagłosuj!

Od teraz można na nas głosować pod tym linkiem: GŁOSUJĘ na Internationaler Bund Polska – tylko do 4 czerwca! Co ważne, pamiętajcie aby po zagłosowaniu, kliknąć w link potwierdzający przesłany w mailu, gdyż tylko wtedy oddany głos będzie ważny!

A oto fragment nominacji Internationaler Bund Polska w kategorii – Instytucja/Placówka kulturalna/Firma

„Od wielu lat odbiorcami wsparcia fundacji są osoby niewidome i słabowidzące. Dzięki stałej współpracy z Polskim Związkiem Niewidomych kołem w Tychach wiele osób uzyskało pomoc w usamodzielnieniu się, uzyskaniu świadczeń gwarantowanych przez system ubezpieczeń społecznych, pomoc prawną.”

Ponadto obecnie koordynujemy na śląsku nowy projekt „Bez przeszkód” kierowany dla osób niewidomych i niedowidzących. Wcześniej prawie 30 osób niewidomych skorzystało w Tychach i Mikołowie z usług Centrum Mobilności, które prowadziliśmy dzięki finansowaniu niemieckiego stowarzyszenia Aktion Mensch wspierającego projekty dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowo wiele osób z dysfunkcjami wzroku i ich rodzin otrzymało poradę w Punkcie informacyjnym, który prowadziliśmy w Tychach.

O Konkursie

Konkurs IDOL jest realizowany w trzech etapach: wojewódzkim, krajowym i światowym. Po zakończeniu głosowania w etapie wojewódzkim, władze fundacji Szansa dla Niewidomych wybiorą kandydatów z każdej kategorii. Głos internautów będzie ważnym głosem doradczym. Natomiast po wyłonieniu kandydatów dla każdej z kategorii, rozpocznie się głosowanie ogólnopolskie.

Wszystkie osoby indywidualne i instytucje nominowane w Konkursie IDOL w województwie śląskim znajdziecie – tutaj.