Uśmiechy, uściski i wspólnie spędzony czas – tak możemy podsumować wydarzenie „Witamy w Miejscu Otwartym”

Ten projekt kontynuuje nasze działania, które w ubiegłym roku prowadziliśmy w Krakowie na ul. Życzkowskiego 19. Niezmiernie miło nam widzieć, jak wiele osób regularnie nas odwiedza i że wciąż pojawiają się nowe twarze! Jesteśmy wzruszeni tym, ile zrodziło się tu przyjaźni, ile wsparcia otrzymujemy od siebie wzajemnie i ilu wspaniałym ludziom możemy mówić 'Dzień dobry’ czy 'Cześć’ na mieście.

 

Tego dnia nie brakowało wzruszeń, atrakcji i dobrej energii. Po krótkim przywitaniu gości nasza Dyrektorka Maria Wojtacha oficjalnie zainagurowała projekt witając wszystkich obecnych, przedstawiając zespół oraz opowiadając o naszych działaniach (zarówno tych, które już się dzieją, jak również planowanych). Następnie ekipa odpowiadająca za Miejsce Otwarte na os.Górali 24 opowiedziała o aktywnościach i tym, co od stycznia udało nam się osiągnąć w Nowej Hucie!
Po krótkiej prezentacji głos należał do naszych partnerów z UNHCR, z którymi współtworzymy projekt – w ich imieniu głos zabrała Astrid Castelein, szefowa biura UNHCR w Krakowie. To kolejny nasz wspólny projekt i bardzo cieszymy się z tej współpracy.
Nasz dzień uświetnił swoim występem muzycznym ukraiński artysta Эдуард Смоляков (Eduard Smoliakov).

A dalsza część dnia?

Wspólnie z dziećmi, młodzieżą i wszystkimi gośćmi malowaliśmy pisanki, można było pomalować swoja twarz w ulubione zwierzątko lub postać, posadziliśmy bratki w doniczkach, robiliśmy własne przypinki, malowaliśmy obraz Miejsca Otwartego, tworzyliśmy miniogródki w słoikach, wzięliśmy udział w zajęciach capoeiry, i w całej masie zabaw, animacji i gier!

Niech żyje wielokulturowość!

Dziękujemy wszystkim obecnym na dzisiejszym wydarzeniu! Dziękujemy wolontariuszom i wszystkim zaangażowanym w tworzenie tego miejsca, zajęć, warsztatów i spotkań! Dziękujemy każdemu, kto nas odwiedza i współtworzy Miejsce Otwarte – to dzięki Wam każdego dnia mamy tyle energii, by działać i tworzyć nowe aktywności! – Zespół Fundacji IB Polska

Zdjęcia wykonali:

Artsiom Ivanou & Michał Małecki
_________________

Projekt Miejsce Otwarte, który prowadzi fundacja IB Polska (www.ib-polska.pl), jest realizowany w partnerstwie z UNHCR, Agencją ONZ ds. Uchodźców i we współpracy z fundacją ZUSTRICZ oraz fundacją Kalejdoskop Kultur z Wrocławia.