Nasza Fundacja IB Polska już po raz kolejny włącza się w świętowanie Maja Równości i cykl wydarzeń promowany przez Urząd Miasta Krakowa.

Zobaczcie co dla Was przygotowaliśmy:

Centrum Wielokulturowe, Zabłocie 20A  

14.05.2024, 18.00 – Jak wychowywać chłopaków w XXI wieku? Współczesne spojrzenie na męską wrażliwość/How to raise boys in the 21st century? A contemporary look at male sensitivity.

Szkolenie z Diversity Hub – spotkanie dla rodziców w języku polskim z tłumaczeniem na angielski; zapisy przez wydarzenie na FB Centrum Wielokulturowego w Krakowie.
Wydarzenie na FB: [KLIK]

18.05.2024, 13.00 – Spacer queerowymi śladami w Krakowie

Wydarzenie w języku polskim, zapisy przez wydarzenie na FB Centrum Wielokulturowego w Krakowie. 

Wydarzenie na FB: [KLIK]

22.05.2024, 18.00 – Challenge accepted: react on discrimination. Reacting for discriminative behaviours in the workplace

Szkolenie z Diversity Hub – spotkanie w języku angielskim; zapisy przez wydarzenie na FB Centrum Wielokulturowego w Krakowie. [KLIK]

Szczegóły wkrótce!

23.05.2024, 18:00 – Open Community Evening – All colours of the rainbow

Otwarte spotkanie w języku angielskim, na temat szeroko pojętej równości;  szczegóły na FB Centrum Wielokulturowego w Krakowie. 

Szczegóły wkrótce!

25.05.2024, 11:00 – Ani Murzyn ani Indianin, czyli jak mówić o różnorodności

Warsztaty o współczesnych formach i zabiegach językowych, które pozwalają na tworzenie języka inkluzywnego; zapisy przez wydarzenie na FB Centrum Wielokulturowego w Krakowie. [KLIK]

Szczegóły wkrótce!

Miejsce Otwarte, os. Górali 24 

16.05.2024, 17:00-19:00 – Budowanie Otwartych Rodzin: Różnorodność Płciowa i Seksualna 

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych rodziców na warsztaty poświęcone tematyce różnorodności płciowej i seksualnej, prowadzone we współpracy z Fundacją Chimera Kultur. 

Podczas naszych spotkań będziemy omawiać szeroki zakres zagadnień związanych z różnorodnością płciową i seksualną, w tym różne tożsamości płciowe i orientacje seksualne. Pragniemy stworzyć przestrzeń do refleksji i dyskusji na temat tego, jak lepiej zrozumieć i zaakceptować różnorodność, zarówno w kontekście społecznym, jak i w naszych rodzinach. 

Jednym z głównych tematów warsztatów będzie także rozmowa z dziećmi na temat różnorodności płciowej i seksualnej. Będziemy wspólnie poszukiwać skutecznych sposobów na prowadzenie tych ważnych rozmów, dbając o to, aby nasze dzieci czuły się bezpieczne i zrozumiane. 

Dołącz do naszego spotkania, aby razem zgłębiać wiedzę i umiejętności potrzebne do budowania otwartych, akceptujących i wspierających rodzin! 

Zapisy przez eveneę – https://app.evenea.pl/event/otwarterodziny1605/  

 13.05.2024, 17:00-19:00 – Hello Music and Sketch – Arts and Healing Workshops 

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników muzyki na wyjątkowe warsztaty prowadzone przez grupę utalentowanych muzyków z USA i Ukrainy, którzy za swoją misję stawiają działania twórcze na rzecz sprawiedliwości społecznej, budowania pokoju oraz walki z dyskryminacją i uciskiem.  

Podczas naszych warsztatów będziemy łączyć różne style artystyczne, aby stworzyć przestrzeń pielęgnowania więzi, poprawienia poczucia własnej wartości, celebracji tożsamości kulturowej oraz uzdrawiania. 

Zajęcia przeznaczone dla młodych 7+ 

Zapisy przez eveneę – https://app.evenea.pl/event/artmusicworkshops1305                        

22.05.2024, 17:00-19:00 – Różnorodni, a tacy sami 

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu „Różnorodni, a tacy sami”! 

Czy czujesz, że Twoja historia jest istotna? Czy chcesz wspólnie z nami stworzyć coś pięknego, co będzie odzwierciedleniem naszej różnorodności i jednocześnie jedności? Dołącz do naszego spotkania, gdzie w otwartej i przyjaznej atmosferze zbudujemy razem patchworkowy kolaż, który będzie manifestem równości i akceptacji. 

Nie ważne, skąd pochodzisz, jakiego jesteś wieku czy płci. Każdy jest mile widziany, bo to właśnie nasze różnice tworzą niepowtarzalny wzór naszej społeczności. Podczas naszych spotkań będziemy dzielić się naszymi doświadczeniami związanymi z różnorodnością, ucząc się nawzajem i inspirując do budowania lepszego, bardziej otwartego świata. 

Czekamy na Ciebie z otwartymi ramionami i gotowi jesteśmy razem tworzyć coś wyjątkowego! Dołącz do nas i bądź częścią tego niezwykłego projektu! 

Zapisy przez eveneę – https://app.evenea.pl/event/roznorodnikolaz2205/  

Centrum Edukacji i Wsparcia, os. Górali 24 

09.05.2024, 17:30-20:00Nie tylko feminatywy – o języku inkluzywnym– Tęczuj  

Organizacja TęczUJ zaprasza na warsztaty z języka inkluzywnego wobec osób transpłciowych i niebinarnych!  

Podczas warsztatów poruszymy różne rodzaje języków osób niebinarnych i kwestię tego, jak mówić i pisać, aby nie wykluczać. Porozmawiamy o tym, jak możemy wprowadzić język inkluzywny do naszego życia i wszelkich niuansach z tym związanych. Zdobytą wiedzę osoby uczestniczące będą miały szanse przećwiczyć podczas warsztatów. 

Na warsztaty zapraszamy wszystkie osoby, które są zainteresowane powiększeniem swoich umiejętności w zakresie inkluzywności w życiu zawodowym, ale również prywatnym. Z przyjemnością podzielimy się naszą wiedzą i odpowiemy na nurtujące Was pytania. 

https://www.instagram.com/teczuj

Zapisy przez eveneę – https://app.evenea.pl/event/kobietyobjasniajaswiat0905/  

13.05.2024, 18:30-20:00Widzialność lesbijek – Zuzanna Markowicz 

Pogadajmy o lesbijkach i nieheteronormatywnych kobietach w ogóle. O co chodzi z niewidzialnością lesbijek? Kto i kiedy wynalazł lesbijki? Czy w Polsce mamy jakieś słynne homoseksualistki? Jak wygląda safitka? Czy określenie “lesbijka” jest nieeleganckie? Na te i wiele innych pytań odpowiemy z chęcią na kolejnym spotkaniu z cyklu Kobiety objaśniają świat. 

Prowadzenie: Zuzanna Markowicz, osoba queerowa, dawniej studentka kulturoznawstwa na UJ, obecnie zapalona hedonistka, trochę kucharka, trochę recepcjonistka. O lesbijkach i kobietach nieheteronormatywnych opowie z chęcią i czułością, ponieważ inaczej mówić o ludziach się nie powinno. 

Zapisy przez eveneę – https://app.evenea.pl/event/kobietyobjasniajaswiat1305/  

23.05.2024, 18:30-20:00 – Orientacja i tożsamość – kilka słów o naszej różnorodności: płynna czy stała, nabyta czy wrodzona czyli… Kim jestem? – Daria Izdebska 

Spotkanie odbędzie się w formie warsztatowo-wykładowej. Poruszymy tematy takie jak co wpływa na naszą orientację, czy i jak definiować i rozumieć siebie w kontekście orientacji psychoseksualnej.   

Daria Izdebska – seksuolog kliniczny, psycholog, psychoterapeuta. Obszar zainteresowań Darii koncentruje się wokół trudności w przeżywaniu poszczególnych aspektów seksualności. 

Zapisy przez eveneę – https://app.evenea.pl/event/kobietyobjasniajaswiat2305/  

Dodatkowo wolontariusze Europejskiego Korpusu Solidarności w Fundacji IB Polska przygotują:  

  • Materiały informacyjne dla seniorów, czyli LGBT prostym językiem 
  • Broszury zawierające krótkie objaśnienia podstawowych pojęć z zakresu LGBT napisane przystępnym językiem.  
  • Przypinki + naklejki nawiązujące do tematyki LGBT dostępne w każdej lokalizacji IB Polska 

20.05.2024, 18:00Lekcja historii queer w Centrum Wielokulturowym w Krakowie, ul. Zabłocie 20 

Jak kształtowały się losy i prawa osób LGBTIQ+? Skąd wziął się ten skrót i co oznaczają te litery? Jakie są najważniejsze postacie z historii queer? Dowiecie się o tym (i wielu innych rzeczach!) podczas krótkiej lekcji historii. 

Otwarte spotkanie w języku angielskim;  szczegóły na FB Fundacji IB Polska 

Szczegóły wkrótce!

Wydarzenie przygotowała Fundacja IB Polska w ramach Maja Równości organizowanego przez Urząd Miasta Krakowa. Więcej informacji znaleźć można na www.rownosc.krakow.pl