Luty był miesiącem poznawania znajomych i miasta w jednym dzięki darmowym wycieczkom w ferie!

Organizując ferie w ramach akcji #Kraków Wspólnie zależało nam nie tylko na tym, żeby uczestnicy zajęć mogli się poznać i zintegrować ze sobą, ale też by mogli dobrze poznać miasto w którym mieszkają, a także jego historię! Dlatego podczas ferii dzieci miały możliwość skorzystania za darmo z wielu atrakcji dostępnym w Krakowie (i nie tylko)!

Zdjęcie przedstawia uczestników półkolonii podczas balu karnawałowego.

Zdjęcie przedstawia uczestników półkolonii podczas balu karnawałowego

Zajęcia z alpakami w szkole!

Fundacja Wspierania Kultury i Języka Polskiego im. Mikołaja Reja zadbała o zorganizowanie półkolonii zarówno dla dzieci z niepełnosprawnościami jak i pełnosprawnych z Polski oraz innych krajów. Dla dzieci był to czas spędzony między innymi w ogrodzie botanicznym i na balu karnawałowym. W trakcie każdej aktywności dało się poczuć mnóstwo pozytywnej energii. Rodzice w tym czasie mogli bez stresu odpocząć, ponieważ ich pociechy były otoczone wspaniałą opieką! Uznaniem cieszyły się także wypieki powstałe podczas zajęć z pieczenia gofrów i muffinek oraz….zajęcia z alpakami z Gospodarstwa Jeziorkowo!

Zdjęcie przedstawia dzieci głaskające alpakę.

Zdjęcie przedstawia dzieci głaskające alpakę.

Nie tylko Kraków, ale też…. Zakopane!

W samym Krakowie mnóstwo się dzieje, a dzięki Stowarzyszeniu Krakowskich Inicjatyw Lokalnych Liderów (SKILL) mogliśmy sprawdzić, jak ma się zima w Zakopanem! SKILL zorganizował dla chętnych całodniową wycieczkę do Zakopanego. Udało się wjechać kolejką na Gubałówkę, odbyć spacer po Krupówkach, zjeść obiad w tradycyjnej restauracji, a na koniec intensywnego dnia zrelaksować się w Termach Chochołowskich. Na szczęście pogoda dopisała!

Zdjęcie przedstawia uczestników wycieczki w Zakopanem.

Zdjęcie przedstawia uczestników wycieczki w Zakopanem.

Kraków Wspólnie jest realizowany przez Fundację Internationaler Bund Polska we współpracy z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Krakowa oraz Funduszem Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF), z którego środków działanie jest finansowane.