W ramach akcji #Kraków Wspólnie wspieramy pasje i zainteresowania mieszkańców naszego miasta!

Dzięki współpracy z Teatrem Barakah, Teatrem im. Juliusza Słowackiego oraz Zamkiem Królewskim na Wawelu w te ferie odbyła się seria rozmaitych darmowych zajęć dla dzieci z Polski, Ukrainy oraz innych krajów! Dzięki warsztatom dzieci w różnym wieku miały okazję poznać nowych znajomych, a także poznać Kraków i ciekawie spędzić czas! Na pierwszy ogień ruszyliśmy z podsumowaniem aktywności związanych ze sztuką. Zobaczcie sami!

 

Niezapomniane warsztaty teatralne

W Teatrze im. Juliusza Słowackiego odbyły się zajęcia teatralne prowadzone przez Hannę Sybu, która po wybuchu wojny w Ukrainie dołączyła Zespołu teatru. Ta znakomita artystka szczególnie interesuje się głosem, dykcją i śpiewem, a jej szeroka wiedza i zaangażowanie sprawiły, że prowadziła zajęcia, które były niezapomnianym doświadczeniem! W trakcie warsztatów uczestnicy w wieku od 16 do 24 lat pracowali nad ekspresją aktorską oraz głosem. Mieli możliwość rozwijania kreatywności, integracji w grupie wśród osób o podobnych zainteresowaniach oraz przełamywania tremy i radzenia sobie ze stresem.

Zdjęcie przedstawia uczestników warsztatów teatralnych w trakcie zajęć

Zdjęcie przedstawia uczestników warsztatów teatralnych w trakcie zajęć

Warsztaty plastyczne w Teatrze Barakah

W organizowanie zajęć dla mieszkańców Krakowa zaangażował się również Teatr Barakah. To właśnie tak odbywało się wiele zajęć z rysunku, malarstwa, kompozycji, origami, paper mache, gliny, a nawet linorytu! Wszystkie materiały plastyczne dla dzieci zapewniali organizatorzy, a swoje prace plastyczne uczestnicy mogli zabrać na pamiątkę do domu!

 

zdjęcie pokazuje uczestników zajęć plastycznych w trakcie warsztatów

Zdjęcie pokazuje uczestników zajęć plastycznych w trakcie warsztatów

Witraże, kaligrafia, fotografia i….wiele więcej!

Poczuć więź z Krakowem zdecydowanie można było na warsztatach w Zamku Królewskim na Wawelu! Właśnie tam odbywały się zajęcia z wykonywania witraży, kaligrafii, fotografii i warsztaty aktorskie, a także wyplatania złotymi nićmi makram! Inspiracje można było czerpać z pięknych arrasów znajdujących się w zbiorach Zamku, ponieważ część zajęć odbywała się w komnatach oraz w Skarbcu Królewskim. Aktywności na Zamku były dostępne dla dzieci w różnym wieku i ich rodziców, co dawało świetną okazję do rodzinnego spędzania czasu przy kreatywnej, dobrej zabawie!

 

Zdjęcie przedstawia warsztaty teatru cieni w Zamku Królewskim na Wawelu

Zdjęcie przedstawia warsztaty teatru cieni w Zamku Królewskim na Wawelu

Wszystkie zajęcia były tłumaczone na różne języki, w zależności od potrzeb uczestników.

Kraków Wspólnie jest realizowany przez Fundację Internationaler Bund Polska we współpracy z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Krakowa oraz Funduszem Narodów Zjednoczonych na rzecz dzieci  (UNICEF), z którego działanie jest finansowane.