W niektóre zimowe dni nie ma to jak usiąść w ciepłym, przytulnym otoczeniu i nie ruszając się z Krakowa…

…zagrać w gry i zabawy z różnych krajów świata!

Dzięki zajęciom organizowanym przez Fundację Pro Pomost dzieci mogły spróbować swoich sił w grach zręcznościowych (i nie tylko)! Z rozmów z uczestnikami wiemy, że bardzo spodobała się między innymi gra w bilard! Po udanej zabawie każdy dostał poczęstunek i pamiątkową nagrodę! Interaktywnych zabaw nie brakowało także podczas ferii z Benkiem.  Uczestników zaproszono na wyjście do Muzeum Obwarzanka, Lustrzanego Labiryntu, Parku Wodnego, GOjump, GOkidz, do kina i na basen. W pozostałe dni dzieci brały udział w wielu integracyjnych grach, zabawach, a także w konkursie karaoke!

Mali naukowcy i gry terenowe

W ramach zajęć prowadzonych w Muzeum Armii Krajowej dzieci oglądały pokazy i doświadczenia naukowe prowadzone przez przedstawicieli Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon. Fascynujące eksperymenty dotyczące powietrza, wiatru i innych zjawisk na pewno długo pozostaną w pamięci uczestników! W muzeum odbywały się też zajęcia prowadzone przez wykwalifikowanych pracowników placówki. Były to między innymi: zajęcia plastyczne, historyczne oraz gra “W okupowanym Krakowie”. Warsztaty były dla dzieci polskich oraz ukraińskich świetną okazją do poznania historii miasta!

Zdjęcie przedstawia dzieci grające w grę podczas Minifestiwalu gier planszowych

Zdjęcie przedstawia dzieci grające w grę podczas Minifestiwalu gier planszowych

Kraków Wspólnie jest realizowany przez Fundację Internationaler Bund Polska we współpracy z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Krakowa oraz Funduszem Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF), z którego środków działanie jest finansowane.