W zdrowym ciele zdrowy duch!

W ramach ferii z #Kraków Wspólnie oprócz rozwijania pasji uczestników zajęć i poznawania miasta na wycieczkach, postawiliśmy na aktywności sportowe! Oferta zajęć organizowanych przez naszych partnerów była szeroka, mamy więc nadzieję, że każdy, niezależnie od tego czy woli sporty indywidualne czy grupowe, znalazł coś dla siebie.

Zdjęcie przedstawia dzieci jeżdżące na łyżwach

Zdjęcie przedstawia dzieci jeżdżące na łyżwach

Czego można było spróbować podczas ferii?

Dzięki współpracy ze szkołą Tenis 24 uczestnicy mogli spróbować swoich sił w łyżwiarstwie, jodze, tenisie, a także poszaleć na trampolinach. KS Hutnik zaprosił dzieci na zajęcia z pływania, boksu oraz rozciągania, niezwykle ważnego do zachowania sportowej formy i przeciwdziałaniu kontuzjom. Kolejowy Klub Wodny 1929 pomógł chętnym złapać zimę za rogi oferując zajęcia z narciarstwa biegowego, a także z gier zespołowych i pływania. Do uczestnictwa grach zespołowych i zajęciach z łyżwiarstwa zaprosiło też dzieci z całego Krakowa Nowohuckie Centrum Kultury oraz szkółka piłkarska KS Pogórze, a dzięki klubowi Fan Sport każdy mógł spróbować zdobyć szczyt w Centrum Wspinaczkowym Forteca. Pod okiem doświadczonych instruktorów odbyły się także zajęcia z asekuracji przy wspinaczce oraz z wiązania węzłów. Akademia Badmintona pokazała, że wcale nie trzeba czekać do lata, żeby wyciągnąć z szafy lotki i paletki, a klub Sport Wise zadbał o integrację i pokazanie, że wszyscy gramy w jednej drużynie dzięki zajęciom sportowo integracyjnym!

Zdjęcie przedstawia dzieci grające w badmintona

Zdjęcie przedstawia dzieci grające w badmintona

Wszystkie zajęcia pokazywały dzieciom w różnym wieku jak ważna jest aktywność w duchu fair play! Zajęcia promowały bardzo ważne w codziennym życiu sportowe, koleżeńskie postawy. Integracja dzieci z Polski, Ukrainy i innych krajów odbywała się pod opieką doświadczonych prowadzących. Na zmęczonych zabawą uczestników zawsze czekał poczęstunek dający dużo energii do dalszego działania!

Kraków Wspólnie jest realizowany przez Fundację Internationaler Bund Polska we współpracy z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Krakowa oraz Funduszem Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF), z którego środków działanie jest finansowane.