Językowy Tydzień Dziecka – było dużo niespodzianek i dobrej zabawy!

Językowy Tydzień Dziecka, który zorganizowaliśmy w naszej Fundacji, przyniósł mnóstwo radości najmłodszym! Codziennie było coś nowego do odkrycia i uczenia się, a dzieciakom nie brakowało energii, by w pełni korzystać z tych wyjątkowych doświadczeń. A do tego uczyliśmy się języków obcych!

Wtorek rozpoczął się od kreatywnych zabaw językowych, gdzie maluchy mogły ozdabiać swoje buzie malowaniem twarzy i zrobić sobie brokatowe tatuaże. Później przenieśliśmy się do wielkiego stołu, gdzie dzieci wyrażały swoją wyobraźnię na płótnach, tworząc kolorowe dzieła sztuki. Po skończonych zajęciach artystycznych nie zabrakło także emocjonujących wyścigów tunelem z materacy – kreatywność najmłodszych nas zachwyca!

Środa była dniem pełnym pysznych przekąsek i kreatywnych kształtów. Dzieci wzięły udział w przygotowaniu pancakes. Warsztaty w języku angielskim poprowadziła wolontariuszka Europejskiego Korpusu Solidarności. Gdy nasz zespół smażył pancakes, dzieci bawiły się w chowanego. Później wspólnie stworzyliśmy z nich zwierzątka i inne ciekawe kształty. Było mniamniuśnie!

Czwartkowe warsztaty artystyczne były prawdziwą ucztą dla wyobraźni. Dzieci wykorzystały pudełka po butach, by stworzyć swoje własne smoki skarbonki, a później przeniosły się w magiczny świat bajki „Porwanie Baltazara Gąbki” podczas projekcji filmu. A co towarzyszyło seansowi filmowemu? Oczywiście, pyszny popcorn! Nawet przypalenie pierwszej porcji przez Izę nie popsuło nikomu humoru – wszyscy zaangażowali się w pomoc i kolejne partie były przepyszne!

Piątkowa mini impreza była kulminacyjnym momentem tygodnia, pełnym zabaw i śmiechu. Zajęcia z języka angielskiego przeplatane były tańcami, karaoke i pokazem capoeiry, co sprawiło, że dzieci czuły się jak na mini imprezie. A to jeszcze nie wszystko – klaun zachwycał maluchów superbalonami i malowaniem twarzy, a słodycze, ciasteczka i soki sprawiły, że energia do zabawy nie opadała ani na moment.

Ten tydzień był pełen wyjątkowych doświadczeń, które nie tylko rozwijały wyobraźnię dzieci, ale także budowały ich umiejętności językowe i społeczne. Niech te wspomnienia na długo pozostaną w sercach maluchów, a nauka języków będzie równie magiczna i przyjemna!