Potrzebujesz porady dotyczącej rynku pracy, edukacji, legalizacji pobytu w Polsce czy konsultacji prawnej lub psychologicznej? Przyjdź na Dzień Otwarty do Punktu Informacyjnego dla Obcokrajowców. To tu specjaliści z różnych dziedzin udzielają bezpłatnego wsparcia.

Już 26 maja (piątek) od godziny 10:00 do 17:00 trwać będzie Dzień Otwarty Punktu Informacyjnego dla Obcokrajowców w Krakowie. Wszyscy zainteresowani mogą przyjść na dodatkowe porady do siedziby Punktu w Galerii Kazimierz, na ulicy Podgórskiej 34 (wejście od ulicy Rzeźniczej).

Oprócz naszych konsultantów, którzy udzielają ogólnych porad dot.życia w Krakowie, legalizacji pobytu, spraw urzędowych, w tym dniu będą dyżurowali specjaliści m.in z:

  • Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) – konsultacje w zakresie zasiłków (macierzyński, opiekuńczy, chorobowy);
  • Państwowa Inspekcja Pracy (PIP) informacje dot.poprawności zawieranych umów z pracodawcą i innych formalności związanych z prawem pracy i kodeksem pracy;
  • International Organisation for Migration (IOM) – pomoc w znalezieniu pracy oraz w zbudowaniu dobrego CV;
  • Fundacja Dzieła Kolpinga– staże i praca dla młodzieży do 29 roku życia;
  • Wojewódzki Urząd Pracy – porady i informacje o rynku pracy;
  • Grodzki Urząd Pracy (GUP) – porady i informacje o rynku pracy;
  • Centrum Pomocy Prawnej im.Haliny Nieć – porady i konsultacje prawne.

Dodatkowo będzie można skorzystać ze wsparcia psychologa w języku ukraińskim. Będą też przedstawiciele organizacji wspierających społeczność ukraińską w Krakowie – Fundacja Zustricz, oraz portalu informacyjnego UAinKrakow.

O godzinie 10:00 po oficjalnym powitaniu, zapraszamy na krótką prezentację o działalności Punktu, który fundacja IB Polska prowadzi już od 2 lat, a od roku jego siedziba znajduje się w większej, przyjaznej przestrzeni Galerii Kazimierz.

Punkt Informacyjny dla Obcokrajowców w Krakowie to miejsce w którym każdy obcokrajowiec przebywający w Krakowie może otrzymać informacje lub porady dotyczące m.in legalizacji pobytu, edukacji, administracji, spraw urzędowych czy rynku pracy. W Punkcie można umówić się na konsultacje prawne i psychologicznego oraz skorzystać z usługi tłumaczy i asystentów cudzoziemskich. Od maja 2022 roku dyżurują tu także przedstawiciele wielu instytucji udzielający dodatkowych porad specjalistycznych. Harmonogram porad publikowany jest co tydzień. Punkt prowadzi fundacja Internationaler Bund Polska w ramach projektu Centrum Wielokulturowego w Krakowie, finansowanego przez Gminę Miejską Kraków.

Regularne Godziny otwarcia:

poniedziałek – piątek, godz. 9:00-19:00

oraz ostatni weekend miesiąca (sobota i niedziela), godz. 9:00 – 14:00