Ważna informacja dla obcokrajowców szukających wsparcia!
4 maja otworzyliśmy dodatkowe biuro Punktu Informacyjnego dla Obcokrajowców w Krakowie w Galerii Kazimierz (ul. Podgórska 34), wejście od ul. Rzeźniczej, parter!

Konieczność przystosowania dodatkowej przestrzeni dla Punktu Informacyjnego jest wynikiem obecnej sytuacji i bardzo dużej liczby uchodźców z Ukrainy, którzy przebywają w Krakowie. Dodatkowo chcemy udzielać jak najbardziej kompleksowych porad z udziałem specjalistów z różnych dziedzin, w jednym miejscu.

W dodatkowym biurze Punktu Informacyjnego dla Obcokrajowców w Krakowie, który fundacja Internationaler Bund Polska prowadzi z partnerami w ramach projektu Centrum Wielokulturowe, będą dyżurować specjaliści. Nasi partnerzy wesprą merytorycznie konsultacje w poszczególnych tematach oraz poprowadzą warsztaty i kursy (np. językowe). Będą z nami prawniczki z Centrum Pomocy Prawnej im. Haliny Nieć, partnerzy z JCC Kraków i Fundacji Zustricz. Dyżurować będą przedstawiciele Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Państwowej Inspekcji Pracy czy urzędnicy z Urzędu Miasta zajmujący się sprawami socjalnymi (Krakowskie Centrum Świadczeń). Będą również edukatorzy z Fundacji Dzieła Kolpinga, którzy poprowadzą warsztaty o zasadach zatrudnienia. Na miejscu znaleźć będzie można również stanowisko May Luxe Magazine gdzie będzie można wykonać fotografię do dokumentów.

Dziękujemy serdecznie Galerii Kazimierz za udostępnienie swojej przestrzeni dla naszego Punktu. Wierzymy, że to dobra społecznie inwestycja! Specjalne podziękowania również dla IKEA Kraków za przekazanie mebli i wyposażenia do nowej lokalizacji.

Dodatkowe biuro Punktu:
Galeria Kazimierz, wejście od ul. Rzeźniczej, parter!
Godziny otwarcia: poniedziałek – sobota, 9.00 – 19.00

tel.: 887 201 598

e-mail: punkt@open.krakow.pl