Fundacja Internationaler Bund Polska zakończyła 30 czerwca 2019 roku kolejną edycję projektu pomocy żywnościowej dla najuboższych mieszkańców miasta Tychy. W okresie od listopada 2018 do końca czerwca wydano 1317 osobom  64 tony bezpłatnej żywność.

Żywność wydawana była w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020. W Tychach magazyn żywnościowy prowadzi fundacja Internationaler Bund Polska na ulicy Norwida 2. Wsparcie było udzielane osobom  i rodzinom, które znajdowały się w najtrudniejszej sytuacji np. dotknięte ubóstwem, sieroctwem, bezdomnością, niepełnosprawnością, ciężką lub długotrwałą chorobą i uzyskujące dochód nie przekraczający: 1268 zł (na członka rodziny) lub 1028 zł (w przypadku osoby samotnej). Osoby kierowane były przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tychach. W obecnej edycji projektu było to 1317 osób, w tym między innymi 402 osoby niepełnosprawne, 430 dzieci.

Żywność wyprodukowana specjalnie na potrzeby programu przekazywana była przez Śląski Bank Żywności z siedzibą w Chorzowie. Były to następujące produkty: makaron, ryż, kasza, mleko UHT, ser, groszek z marchewką, fasola, koncentrat pomidorowy, powidła śliwkowe, filet z makreli w oleju, szynka drobiowa, szynka wieprzowa, cukier biały, olej rzepakowy, buraczki wiórki, makaron kukurydziany bezglutenowy, gołąbki w puszce, pasztet, miód, kabanosy. Łącznie wydano 64 tony żywności. Funkcjonowanie magazynu finansowane było ze środków Urzędu Miasta Tychy.