Nasze podopieczne – seniorki Anna i Józefa – oraz ich asystentki opowiadają o programie.

Na czym polega wsparcie asystenta? Co robi seniorka, pani Józefa wraz z asystentką panią Anią? Dlaczego pani Ania zdecydowała się na pracę z seniorami?

Zadaniem asystentki jest aktywizacja seniora. Pani Ania bardzo ceni mądrość życiową swoich podopiecznych i możliwość rozmowy. Limity czasowe spotkań są ograniczone, dlatego ważne aby zorganizować i efektywnie wykorzystać każdą godzinę. Zakupy, spacery, rozmowy – tak zajmują sobie czas z panią Józefą.

Pani Józefa i jej asystentka pani Ania opowiadają o programie Asystent 85+!

Pani Anna i pani Martyna również nagrały dla nas filmiki. Materiały zarejestrowały latem 2021. Znają się już od kilku miesięcy. Razem wychodzą na spacery, do lekarza, na zakupy. Dużo rozmawiają, bo łączą je wspólne zainteresowania np. psychologia.  Spotkania z asystentką to również budowanie relacji. Ważne aby obie strony, seniorka oraz jej asystentka, dobrze się ze sobą czuły.

Pani Anna chętnie uczy się nowych rzeczy. Wspólnie z asystentką panią Martyną odkrywają możliwości jakie daje smartfon. Razem ćwiczą wykonywanie elektronicznych przelewów. Wymieniają się doświadczeniami i planują etapy nauki nowych rzeczy.

Wciąż można dołączyć do bezpłatnego programu wsparcia dla seniorów w Krakowie. Pomoc mogą uzyskać seniorzy w wieku 85+ i osoby z niepełnosprawnościami w wieku 70+. Aby uzyskać więcej informacji prosimy dzwonić pod numer tel. +48 512 914 645, w godz. 10.00- 14.00 od poniedziałku do piątku.

Więcej o programie – tutaj

Zadanie pn. „Asystent dla seniorów 85+ i osób z niepełnosprawnościami 70+” prowadzi nasza fundacja Internationaler Bund Polska a finansuje Gmina Miejska Kraków.

krakow.pl