Pomoc żywnościowa dla najbardziej potrzebujących mieszkańców Tychów

Fundacja Internationaler Bund Polska od maja 2015 realizuje program wsparcia żywnościowego dla najbardziej potrzebujących mieszkańców Miasta Tychy w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020.

Celem Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 ? 2020 jest dotarcie z pomocą żywnościową do grup osób najbardziej potrzebujących w całej Polsce. Program jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. Pomoc żywnościowa jest przekazywana osobom i rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, których dochód nie przekracza 150% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej (951 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 771 zł dla osoby w rodzinie). Żywność wydawana jest osobom skierowanym przez Ośrodki Pomocy Społecznej.
Fundacja Internationaler Bund Polska w okresie lipiec 2015 ? czerwiec 2016 objęła wsparciem 1289 osób, które otrzymały łącznie ponad 123 tony żywności. Od września rozpoczęta została realizacja Podprogramu 2016. Każda z osób objętych wsparciem w okresie październik 2016 ? czerwiec 2017 otrzyma 48,59 kg żywności w skład których wejdzie: makaron, ryż biały, herbatniki, mleko UHT, ser żółty, groszek z marchewką, fasolka biała, koncentrat pomidorowy, powidła śliwkowe, gulasz wieprzowy, filet z makreli w oleju, szynka drobiowa, cukier biały, olej rzepakowy.

Prócz wsparcia żywnościowego, fundacja Internationaler Bund Polska przy współpracy ze Śląskim Bankiem Żywności, realizuje cykliczne działania polegające na organizacji szkoleń i warsztatów m.in. z zakresu planowania budżetu domowego, zdrowego i zbilansowanego odżywiania. Osoby korzystające ze wsparcia z POPŻ w województwie śląskim będą również mogły wziąć udział w ciekawych warsztatach edukacyjnych dotyczących wzmacniania samodzielności i kompetencji w zakresie prowadzenia gospodarstwa domowego. O szczegółach informować będziemy na bieżąco. Wsparcie działaniami towarzyszącymi, pozwoli na zwiększenie wymiaru pomocy, która realizowana jest w ramach Programu.

Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Tychy (koszty funkcjonowania magazynu). W związku z realizacją programu uruchomiliśmy telefon komórkowy oraz adres mailowy do obsługi tego projektu:
730 529 542
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Naszymi partnerami są:
Śląski Bank Żywności, ul. Janasa 15 41-500 Chorzów. tel.: 32 247 12 65
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tychach, ul. Budowlanych 59; 43-100 Tychy. tel.: 32 227 35 40
Projekt wspófinansowany jest ze środków Miasta Tychy, które finansuje koszty związane z bieżącym funkcjonowaniem magazynu żywnościowego.