Staże zawodowe w Niemczech. Rozpoczynamy rekrutację do nowego projektu

Zapraszamy osoby niepracujące i nieuczące się w wieku 18-35 lat do udziału w programie mobilności ponadnarodowej. W ramach projektu oferujemy wyjazd na 2 miesięczny staż zawodowy do Niemiec poprzedzony przygotowaniem językowym, zawodowym i psychologicznym.

Oferujemy jeden z trzech kursów zawodowych:

- kurs budowlany z zakresu technologii prac wykończeniowych;

- kurs profesjonalnego sprzątania wraz z obsługą maszyn czyszczących;

- kurs pielęgnacji i utrzymania terenów zielonych;

Każdy uczestnik przed wyjazdem odbędzie dwumiesięczny kurs języka niemieckiego, kurs zawodowy oraz weźmie udział w warsztatach przygotowawczych. Uczestnikom przygotowującym się do wyjazdu zapewniamy materiały szkoleniowe, wyżywienie oraz zwrot kosztów dojazdu na zajęcia. Kontynuacją kursu zawodowego będzie praktyka zawodowa w Niemczech (Bernburg-Saksonia Anhalt). W ramach pobytu za granicą zapewniamy: transport docelowy, zakwaterowanie, wyżywienie, transport lokalny, ubezpieczenie NNW oraz kieszonkowe. Po powrocie do kraju uczestnicy objęci będą wsparciem doradcy zawodowego i pośrednika pracy (pomagamy w poszukiwaniu zatrudnienia).Dodatkowo kontynuowany będzie kurs języka niemieckiego, który umożliwi przystąpienie do egzaminu zewnętrznego i uzyskanie certyfikatu.

Udział w projekcie jest bezpłatny i stanowi dla młodych szansę na uzupełnienie edukacji i oraz zdobycie doświadczenia zawodowego.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: 32 219 10 10 lub 507 342 996. Możliwy jest również kontakt osobisty w Centrum Integracji Społecznej w Tychach przy ul.Edukacji 11 od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00.

power ciag logo

Projekt ,,Mobilność i doświadczenie ? staże zawodowe w Niemczech? realizowany przez Fundację Internationaler Bund Polska współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Pozdrawiam serdecznie Bartłomiej Szymczyk

Centrum Integracji Społecznej prowadzone przez Fundację Internationaler Bund Polska

43-100 Tychy, ul. Edukacji 11

http://www.ib-polska.pl

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

www.facebook.com/power.ib.polska