Fundacja Internationaler Bund Polska zaprasza do udziału w projekcie "Miasto w Mieście"

Fundacja Internationaler Bund Polska zaprasza do udziału w projekcie "Miasto w Mieście", który składa się z dwóch wizyt studyjnych do Lipska w dniach 25/06-2/07/2016 oraz do Reggio Emilia k. Bolonii w dniach 17/07/ - 24/07/2016 Wydarzenie "Stadt in der Stadt" http://www.haus-steinstrasse.de/projekte-gesamt/stadt-in-der-stadt/ odbędzie się w Lipsku w Niemczech przy udziale polskiej i włoskiej hospitacji oraz w Reggio Emilia przy udziale polskiej i niemieckiej grupy animatorów.

?Miasto w mieście" to projekt od kilku lat z dużym powodzeniem realizowany w Lipsku. Zakłada edukację kulturową i społeczną dzieci i młodzieży w formie warsztatów i zajęć pod opieką instruktorów, pedagogów, artystów, wolontariuszy Celem przedsięwzięcia jest umożliwienie młodym uczestnikom stworzenia własnego miasta, ucząc tym samym pracy w grupie, kreatywności i odpowiedzialności. Razem z budową miasta mają miejsce różne warsztaty, zajęcia i gry dla młodzieży. Dzieci i młodzież wspólnie zagospodarowują przestrzeń, w której się znajdują poprzez budowę domków (drewno i inne materiały naturalne) i innych obiektów (ławki, przedmioty do siedzenia). Rozwijają przy tym swoje umiejętności techniczne, nabywają kompetencje społeczne oraz zdobywają wiedzę na różne tematy związane np. z kulturą, tradycją, różnorodnością itd.
Tego typu projekty. Uczestnicy z Polski, Niemiec i Włoch wymieniać się będą doświadczeniami i pomysłami, w wyniku czego powstaną ciekawe wspólne pomysły zajęć edukacyjno-wypoczynkowych dla dzieci i młodzieży.

Poszukujemy partnerów (organizacje, placówki działające na rzecz dzieci i młodzieży) i uczestników (animatorzy, studenci etc) chcących wziąć udział w wizycie studyjnej. Celem wyjazdu będzie wsparcie w realizacji całego projektu oraz poszczególnych warsztatów, wymiana dobrych praktyk oraz przygotowanie zaleceń i planów do realizacji podobnej inicjatywy w Polsce.

Projekt finansowany jest ze środków programu Erasmus+.

Zgłoszenia zawierające CV oraz krótki list motywacyjne przyjmowane będą do dnia 3.05.2016
pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub telefonicznie: 12 633 25 73.