Wolontariusze europejscy spotkają się z bezrobotnymi (16-17 listopada w Krakowie)

Wolontariusze z Hiszpanii i Portugalii spotkają się z młodymi bezrobotnymi i poszukującymi pracy absolwentami z Krakowa i okolic podczas VII Kongresu Ziemii Krakowskiej.

Podczas 2-dniowego spotkania przygotowanegoprzez Powiatowy Urzęd Pracy w Krakowie wolontariusze z projektu ?Voice of the voiceless? zaprezentują EVS jako międzynarodowe doświadczenie które pomaga młodym Europejczykom na rynku pracy. Będzie to swego rodzaju promowanie mobilności którego grupą docelową będą młodzi bezrobotni z Polski południowej. Wolontariusze EVS będą pokazywać, że będąc obywatelem Unii ma się wiele możliwości podróży także w celach zawodowych. Podczas tej mini konferencji podzielą się z zebranymi doświadczeniami, wywiadami, zdjęciami czy filmami. Spotkanie będzie adresowane do osób młodych, także do absolwentów poszukujących pracy i osób niepełnosprawnych. Szczególnie cenne dla polskich słuchaczy będą doświadczenia wolontariuszy z Hiszpanii i Portugalii, które to kraje wciąż borykają się z olbrzymim bezrobociem wśród młodych ludzi.

Kongres odbywa się w Hotelu Best Western Premier przy ulicy Opolskiej 14a w Krakowie.

Projekt wolontariatu europejskiego ?Voice of the voiceless? koordynowany jest przez fundację Internationaler Bund Polska i finansowany ze środków programu Erasmus+.