Zapraszamy na wernisaż prac plastycznych i fotografii przygotowany przez wolontariuszy z projektu "EVS - Spread the light"

 

photo-team-EVS-spread-the-light

Serdecznie zapraszamy na wernisaż prac plastycznych przygotowanych przez podopiecznych dwóch placówek ? Zespołu Szkół Specjalnych nr 11 i Stowarzyszenia Pomocy Socjalnej Gaudium Et Spes, obie placówki wspierają nasi wolontariusze europejscy z projektu ?EVS - Spread the light". Zaprezentowane zostaną również zdjęcia wykonane podczas pracy wolontariuszy.Tematem wystawy jest wolontariat jako narzędzie niesienia pomocy, wyrównywania szans oraz włączenia społecznego.

Otwarcie wystawy odbędzie się 28 października, o godzinie 18:00 w Zespole Szkół Specjalnych nr 11, przy ulicy Dobczyckiej 20 w Krakowie.

?EVS ? Spread the light" to projekt wolontariatu europejskiego realizowany w Krakowie. W projekcie bierze udział czterech wolontariuszy ? są to młode osoby z Francji, Węgier, Bośni i Hercegowiny oraz Włoch, które zostały wybrane we współpracy z organizacjami partnerskimi. Działania wolontariuszy trwają 10 miesięcy ? Ivana z Bośni i Hercegowiny oraz Antonio z Włoch pracują w Warsztatach Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia Pomocy Socjalnej ?Gaudium Et Spes", natomiast Marianna z Węgier i Bastien z Francji są wolontariuszami w Zespole Szkół Specjalnych Nr 11. Obie placówki zajmują się osobami niepełnosprawnymi. Projekt koordynowany jest przez fundację Internationaler Bund Polska i finansowany ze środków programu Erasmus+.