Pomoc żywnościowa dla najbardziej potrzebujących mieszkańców Tychów w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 ? 2020

Celem Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 ? 2020 jest dotarcie z pomocą żywnościową do grup osób najbardziej potrzebujących w całej Polsce. Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014 ? 2020 jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. Od połowy maja 2015 roku trwa realizacja Podprogramu 2015, w ramach którego osoby najbardziej potrzebujące w całej Polsce będą mogły skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, jak również możliwości uczestniczenia w różnych działaniach wspierających, edukacyjnych i włączających.

Pomoc żywnościowa, w postaci paczki żywnościowej może być przekazywana do osób spełniających kryteria kwalifikowalności do statusu osoby najbardziej potrzebującej, tj.: osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, spełniających kryteria określone w art. 7 ustawy o pomocy społecznej i których dochód nie przekracza 150% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej (813 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 684 zł dla osoby w rodzinie), na podstawie dokumentu wystawionego przez właściwy terytorialnie Ośrodek Pomocy Społecznej, lub w przypadku osoby bezdomnej ? oświadczenia podpisanego w organizacji realizującej program.

W Tychach do końca lutego 2016 roku w fundacji Internationaler Bund Polska, osoby które spełniają kryteria dochodowe, będą mogły skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, która cyklicznie będzie dystrybuowana w formie paczek żywnościowych lub. Każda z osób otrzyma paczki żywnościowe, składające się z: makaronu, ryżu białego, kaszy jęczmiennej, płatków kukurydzianych, mleka UHT, sera żółtego groszku z marchewką, koncentratu pomidorowego, dżemu truskawkowego, mielonki wieprzowej , klopsików w sosie własnym, cukru białego, oleju rzepakowego. W Tychach magazyn żywnościowy mieści się na ul. Norwida 2. Wsparciem objętych będzie 1161 osób skierowanych przez Ośrodek Pomocy Społecznej. W okresie do 23.02.2016 wydanych zostanie co najmniej 69 718,05 kg żywności. Prócz wsparcia żywnościowego, fundacja Internationaler Bund Polska, realizować będzie cykliczne działania przy współpracy ze Śląskim Bankiem Żywności polegające na organizacji szkoleń i warsztatów m.in. z zakresu planowania budżetu domowego, zdrowego i zbilansowanego odżywiania. Osoby korzystające ze wsparcia z POPŻ w województwie śląskim będą również mogły wziąć udział w ciekawych warsztatach edukacyjnych dotyczących wzmacniania samodzielności i kompetencji w zakresie prowadzenia gospodarstwa domowego. O szczegółach informować będziemy na bieżąco. Wsparcie działaniami towarzyszącymi, pozwoli na zwiększenie wymiaru pomocy, która realizowana jest ramach Programu.

Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Tychy (koszty funkcjonowania magazynu). W związku z realizacją programu uruchomiliśmy telefon komórkowy oraz adres mailowy do obsługi tego projektu: 730 529 542 Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Prosimy o kontaktowanie się z panem Pawłem Świerzko (wydawanie wsparcia, kwalifikacja beneficjentów, działania towarzyszące) oraz panią Anną Małecką (sprawozdawczość, gospodarka magazynowa).

logo popz