Szkolenie dla NGO. Fundraising od podstaw

Fundacja Internationaler Bund Polska oraz Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej Subregionu Centralnego zapraszają na bezpłatne szkolenie: ?Fundraising od podstaw?, które odbędzie się 25 maja 2014r. w godzinach 9:00-15:30 w Fundacji Internationaler Bund Polska w Tychach, ul. Edukacji 11.

 

Na szkolenie zapraszamy przedstawicieli podmiotów ekonomii społecznej (organizacji pozarządowych, spółdzielni socjalnych, spółek non-profit).

Na szkoleniu:

  • poznasz katalog technik i metod pozyskiwania funduszy,
  • sprawdzisz, które z nich są najlepsze dla Twojej organizacji,
  • poznasz przykłady dobrze zaplanowanych i przeprowadzonych kampanii fundraisingowych.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Organizator zapewnia materiały szkoleniowe dla uczestników oraz poczęstunek. Liczba miejsc jest ograniczona.

Szkolenie poprowadzi p. Sonia Rzeczkowska ? doświadczony trener, doradca oraz ekspert z zakresu współpracy lokalnej, planowania i pozyskiwania funduszy na działalność organizacji pozarządowych, tworzenia i realizacji projektów, wypełniania wniosków/ofert, współpracy ze sponsorami oraz współpracy organizacji pozarządowych z sektorem publicznym. Autorka licznych publikacji w ramach projektów unijnych. Realizatorka projektów autorskich dotyczących partnerskiej współpracy w ramach samorządu. Członek Podkomitetu Monitorującego POKL w województwie śląskim. Od kilku lat wykorzystuję narzędzie jakim jest coaching. Jako trener stale współpracuje z: Regionalną Izbą Gospodarczą w Katowicach, Stowarzyszeniem Wspierania Samorządności, Fundacją na Rzecz Rozwoju Miasta Knurowa, Gliwickim Centrum Organizacji Pozarządowych, Rudzką Agencją Rozwoju ?Inwestor?.

Zgłoszenia uczestników przyjmujemy mailowo do dn. 20.05.2015 r.: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. oraz telefonicznie: 32 219 10 10 (osoba do kontaktu - Anna Małecka).

Formularze zgłoszenia instytucji oraz uczestnika PES i PES os.fiz (do pobrania poniżej, w Fundacji IB Polska, ul. Edukacji 11, Tychy oraz na stronie www.owes.slask.pl/dokumenty) wypełnione i podpisane przez osoby upoważnione do reprezentowania Organizacji należy dostarczyć w oryginale do Fundacji IB Polska lub mailowo skan dokumentów.

  • Formularz zgłoszeniowy dla Instytucji Ekonomii Społecznej (pobierz: pdf lub docx)
  • Formularz zgłoszeniowy dla uczestnika - osoby delegowanej przez instytucje (pobierz: pdf lub docx)

Organizacje prowadzące działalność gospodarczą proszone są o kontakt, gdyż zobowiązane są przedstawić dodatkowe dokumenty.

Szkolenie jest całkowicie bezpłatne, gdyż realizowane jest w ramach projektu ?OŚRODEK WSPARCIA EKONOMII SPOŁECZNEJ SUBREGIONU CENTRALNEGO?. Projekt realizowany jest przez Rudzką Agencję Rozwoju ?INWESTOR? sp. z o.o. oraz Fundację Regionalnej Agencji Promocji Zatrudnienia z Dąbrowy Górniczej, Ośrodek Wspierania Inicjatyw Społecznych z Jaworzna, Górnośląską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A, Fundację Internationaler Bund Polska, Izbę Przemysłowo-Handlową w Tarnowskich Górach (partnerzy projektu). Projekt jest finansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.