Projekt realizowany przez:

Reklama
Reklama
  • Centrum Integracji Społecznej w Tychach ? szansą na nowy początek
    Centrum Integracji Społecznej w Tychach ? szansą na nowy początek
IdA - integracja poprzez wymianę

W dniach 29 kwietnia 2012r. -  12 maja 2012r. Fundacja Internationaler Bund Polska organizowała szkolenia zawodowe dla 15 osobowej grupy młodych Niemców w ramach projektu "Horizont-Horyzont", który realizuje Otto Benecke Stiftung e.V.

Młodzież niemiecka realizowała w Polsce szkolenia zawodowe w ramach programu "Ida - integracja poprzez wymianę". Uczestnikami programu IDA jest młodzież i bezrobotni ?młodzi dorośli?, którzy mają możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego w krajach UE.

Aktywne i efektywne formy integracji zawodowej, realizowane w Tychach przez Centrum Integracji Społecznej w Tychach prowadzonego przez Fundację Internationaler Bund Polska skłoniło partnera niemieckiego do wysłania do Tychów grupy młodzieży, która podczas pobytu w Polsce nabywa praktycznego doświadczenie zawodowego na warsztacie krawieckim w Centrum Integracji Społecznej oraz na warsztacie operatora obrabiarek sterowanych numerycznie ? CNC w Centrum Szkoleniowo Technologicznym przy ZST w Mikołowie.


Młodzież niemiecka stanowiła grupą multikulturową, którą tworzyły osoby o narodowości niemieckiej, rosyjskiej, tureckiej, albańskiej i marokańskiej, co sprawiało, iż uczestnicy zajęć Centrum Integracji Społecznej mieli możliwość współdziałania w międzynarodowym i międzykulturowym środowisku.

Podczas pobytu w Tychach młodzież niemiecka miała możliwość poznania historii miasta Tychy oraz skorzystania z terenów wypoczynkowych nad jeziorem paprocańskim.
 
Więcej informacji o Programie Ida http://www.esf.de/portal/generator/9824/ida.html

 


Projekt Horizont-Horyzont został dofinansowany w ramach programu ?IdA ? Integration durch Austausch? ze środków Federalnego Ministerstwa Pracy i Spraw Społecznych oraz Europejskiego Funduszu Społecznego.