Projekt realizowany przez:

Reklama
Reklama
  • Centrum Integracji Społecznej w Tychach ? szansą na nowy początek
    Centrum Integracji Społecznej w Tychach ? szansą na nowy początek
Nowe materiały w wirtualnej czytelni Centrum Integracji Społecznej w Tychach

Osoby zainteresowane materiałami związanymi z tematyką Centrów Integracji Społecznej, klauzulami społecznymi, zintegrowanymi systemem wsparcia ekonomii społecznej od dziś mogą zapoznać się w wirtualnej czytelni Centrum Integracji Społecznej z publikacjami powstałymi m.in. w ramach "Spotkanie sieciującego Centra Integracji Społecznej", które było częścią projektu projektu ?Zintegrowany system wsparcia ekonomii społecznej? (ZSWES).

O wirtualnej czytelni Centrum Integracji Społecznej w Tychach rozmawiamy z kierownikiem CIS, Bartłomiejem Szymczykiem

- Panie kierowniku, dlaczego udostępniacie materiały w wirtualnej czytelni?

- Bartłomiej Szymczyk: - Centrum Integracji Społecznej w Tychach udostępniło na stronie http://issuu.com/internationaler_bund_polska materiały otrzymane z Agencji Rozwoju i Promocji Spółdzielczości Związku Lustracyjnego Spółdzielni Pracy (ARiPS ZLSP), które wybrało Centrum Integracji Społecznej w Tychach i Hotel Arena w Tychach na organizatorów spotkania sieciującego Centra Integracji Społeczne w listopadzie 2011r.

Zamieszczone materiały, były dotyczczas dostępne tylko dla uczestników spotkania. Otrzymywaliśmy jednak dużo zapytań od studentów: pracy socjalnej, polityki społecznej, a także przedstawicieli organizacji pozarządowych i samorządów o możliwość skorzystania z posiadanych przez nas materiałów, które powstają w ramach projektów finansowanych z Europejskiego Fudnuszu Społecznego, a dotyczą Centrów Integracji Społecznej i klauzul społecznych.

- Tematyka klauzul społecznych w połączeniu z działalnością Centrów Integracji Społecznej to chyba świeży materiał? Czy są przykłady wykorzystywania w zamówieniach publicznych klauzul społecznych?

- W zamieszczonych materiałach znajdą Państwo przykłady podane przez CISTOR Toruń, który wykorzystuje klauzule społeczne.

W związku z tym, iż na spotkaniu Centrów Integracji Społecznej był omawiany temat klauzl społecznych bardzo wnikliwie to było przez specjalistów omawiane, a materiały z tego spotkania zostały przez nas upublicznione. Ma to służyć przede wszystkim promocji stosowania klauzl przez samorządy, w których bardzo istotnym jest problem bezrobocia.

- Dlaczego zamieściliście Państwo materiały na zewnętrznym portalu, a nie tylko na swojej stronie internetowej?

- Materiały zamieściliśmy na portalu Issuu.com który jest darmową platforma umożliwiająca prezentację dokumentów PDF w przystępnej i interesującej formie. Strona ta pozwala nam publikować m.in.: organizacją pozarzadowym materiały z myślą o różnych rodzajach dokumentach: tekstach, raportach, albumach, internetowych czasopismach itp. Po tytułach które pojawiają się na Issuu.com wiemy, że dużo organizacji pozarządowych z Polski korzysta z tej formy bezkosztowej publikacji.

Wirtualna czytelnia Centrum Integracji Społecznej działa w ramach założonego na portalu profilu naszej Fundacji Internationaler Bund Polska. Czytelnia będzie systematycznie wzbogacana o kolejne materiały, informacje z obszaru działań CIS.

- Czy wykorzystywali Państwo wcześniej możliwości publikacji materiałów za pomocą tego portalu?

- Tak na naszym profilu fundacji na  http://issuu.com/internationaler_bund_polska możecie Państwo przeczytać również materiały o innych naszych projektach, w tym o tych realizowanych w ramach Programu "Młodzież w działaniu", czyli o "Grasz w zielone?" i "Akademii Aktywności Społecznej". Promocja naszych projektów za pomocą publikacji w mediach elektronicznych to dla nas nowe doświadczenie, ale oceniamy bardzo pozytywnie tą formę dotarcia do czytelnika, który chociaż narazie nie liczny, to dobrze ocenia nasze starania.

- Dziękuje za rozmowę.

- Dziękuję i zapraszam do czytelni.