Odczarowanie demokracji - pokazy filmów w Rudzie Śląskiej

Fundacja Internationaler Bund Polska wraz z partnerami: Stowarzyszeniem "Młodzi Europy" oraz Młodzieżową Radą Miasta Ruda Śląska serdecznie zapraszają na bezpłatny seans filmu "Wszystko co kocham"! Już wkrótce kolejne pokazy filmów

Fundacja Internationaler Bund Polska wraz z partnerami: Stowarzyszeniem "Młodzi Europy" oraz Młodzieżową Radą Miasta Ruda Śląska serdecznie zapraszają na bezpłatny seans filmu

"Wszystko co kocham"

Fundacja Internationaler Bund Polska realizująca na terenie Tychów, Rudy Śląskiej, Gliwic i Rybnika polsko-niemiecki projekt ?Akademia Aktywności Społecznej? w ramach Programu ?Młodzież w działaniu? ma do rozdania 15 biletów do kina.

Seans będzie miał miejsce w czwartek, 21 października 2010r. o godz. 17:30, w Rudzie Śląskiej w kinie PATRIA.

Bilety są dla młodzieży w wieku 16-30 lat.


Wejściówki są w kinie Patria na pół godziny przed seansem

Fundacja Internationaler Bund Polska wraz z partnerami: Stowarzyszeniem "Młodzi Europy" oraz Młodzieżową Radą Miasta Ruda Śląska serdecznie zapraszają na bezpłatny seans filmu "Wszystko co kocham"! Już wkrótce kolejne pokazy filmów

 

Prezentacja filmu będzie poprzedzona interesującą prelekcją wygłoszoną przez filmoznawcę - dr Pawła Ciećwierza.

Seans jest częścią szeroko zakrojonego projektu "Akademia Aktywności Społecznej", w którym bierze udział 8 organizacji pozarządowych oraz instytucji z terenu Polski oraz Niemiec. 

W Rudzie Śląskiej realizacji akcji podjęli się członkowie Stowarzyszenia "Młodzi Europy" oraz Młodzieżowej Rady Miasta Ruda Śląska. 
Całość koordynowana jest przez Fundację "Internationaler Bund Polska".
Projekt "Akademia Aktywności Społecznej" jest finansowany przez Unię Europejską w ramach Programu "Młodzież w działaniu" (akcja 1.3 "Młodzież w Demokracji").

W sumie w Rudzie Śląskiej odbędzie się 8 seansów filmowych, co miesiąc, aż do maja 2011 roku. Wszystkie prezentowane filmy będą nawiązywały do walki o demokrację i prawa, które w niej obowiązują, a których wielu ludzi jest nadal pozbawionych. Akcja ma na celu aktywizację młodzieży, pokazanie, że nigdy nie warto być biernym. 

Postaramy się uświadomić, że od aktywnego społeczeństwa - a zwłaszcza aktywnej młodzieży - bardzo wiele zależy. Spontaniczne akcje, mniej lub bardziej sformalizowane projekty oraz - przede wszystkim - głośne wyrażanie swoich myśli i pragnień mogą zdziałać cuda. Pokażemy, że warto walczyć o demokrację, warto walczyć o nasze prawa i lepsze jutro.

Więcej informacji na stronie

www.issuu.com/internationaler_bund_polska

www.me.org.pl

Ten projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Ten materiał odzwierciedla jedynie stanowisko jego autora, a Komisja nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania zawartych w nim informacji.